بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی چیست؟

در این مقاله به توضیحات بیماری اسکولیوز و درمان آن با بریس میلواکی میپردازیم . امید است این مطلب برای خواننده کافی و مفید واقع شود.

انواع کمربند های دیسک کمر و بریس میلواکی را اینجا ببینید.

سر فصلهای این مقاله :

1- بریس میلواکی چیست؟

2- اسکولیوز 

3-تاثیر بریس میلواکی بر درمان اسکولیوز

4- فواید بریس میلواکی بر کمر

5- عکس بریس میلواکی

6-قیمت بریس میلواکی

بریس میلواکی چیست

بریس میلواکی Brace Milwaukee یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات در ارتوپدی می باشد که به منظور پیشگیری از رشد انحناهای غیر طبیعی در ستون فقرات و اسکولیز مورد استفاده قرار می گیرد. بریس میلواکی دارای بخش های مختلفی از قبیل کمربند پلی اتیلن، میله های عمودی و صاف، یقه مقاوم با قابلیت ثابت نگهداشتن چانه و گردن می باشد. با توجه به تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیز و جلوگیری از انحنای بیشتر ستون فقرات در سن رشد کودکان و نوجوان، ادونس کلینیک در ادامه راهنمای جامعی را درباره این نوع بریس ارائه خواهد داد.

اسکولیز چیست

یکی از رایج ترین مشکلات در ساختار ستون فقرات انسان، انحنای غیر طبیعی آن به راست یا چپ به شکل C یا S می باشد. این بیماری و اختلال در ساختار ستون فقرات اسکولیز نامیده میشود که عدم توجه به درمان آن در سنین کودکی می تواند مشکلات متعددی را در بزرگسالی از قبیل کمردرد برای فرد بوجود آورد. درمان اسکولیز با توجه به سن بیمار و درجه انحنا و شکل کلی آن به شیوه های مختلفی صورت می گیرد که یکی از کاربردی ترین آنها استفاده از بریس میلواکی Brace Milwaukee می باشد. اسکولیز به نام های متعددی شناخته شده می باشد که یکی از معمول ترین آنها گوژ پشتی است که از از سنین کودکی و رشد فرد آغاز شده و عدم توجه به درمان آن باعث افزایش درجه انحنا در ستون فقرات بیشتر خواهد شد.

بریس میلواکی ، تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیوز

تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیز

 

 

روش های درمان اسکولیز با توجه به درجه و شدت و نوع انحنا و سن بیمار متفاوت می باشد به طوریکه در سنین بزرگسالی درمانی جز جراحی وجود ندارد. یکی از بهترین راه های جلوگیری از رشد بیشتر انحنا، آغاز درمان در سنین کودکی می باشد که در اغلب مواقع بدون جراحی و با تجهیزات ارتوپدی می توان به این هدف دست پیدا نمود. کمربندهای طبی یا بریس های کمر با توجه به درجه انحراف ستون فقرات دارای انواع مختلفی می باشند که از رایج ترین آنها می توان به بریس ریگو چینی آو، بریس چارلستون، بوستون و میلواکی اشاره نمود.

انحراف ایجاد شده در ستون فقرات که به مرور در حال افزایش می باشد، در صورتیکه به 20 تا 40 درجه برسد و به مرور در حال افزایش باشد، با راهکارهای مختلف از قبیل بریس میلواکی قابل پیشگیری خواهد بود. استفاده از بریس میلواکی برای مدت زمان طولانی یکی از راهکارهای ارائه شده برای درمان اسکولیز در سنین کودکی و نوجوانی می باشد. تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیز در واقع جلوگیری از رشد بیشتر انحنا ستون فقرات بوده و قادر به اصلاح کامل ساختار و شکل ستون فقرات نیست.

با توجه به ساختار در نظر گرفته شده برای بریس میلواکی و تاثیر آن بر گردن، ستون فقرات و چانه بیشتر برای درمان اختلالاتی کاربرد دارد که در آنها مهره های صدری دچار انحراف شده اند.

بریس میلواکی با توجه به وجود انحرافاتی که ستون فقرات افراد از سنین کودکی تا بزرگسالی بوجود می آید، به عنوان راهکاری برای درمان و جلوگیری از رشد این بیماری معرفی شده است. این تجهیزات شبیه به کمر بند می باشد که ستون فقرات را احاطه نموده و با توجه به درجه انحراف برای برخی از بیماران تجویز می گردد.

انحراف ستون فقرات

یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورهایی که در استفاده و عدم استفاده از بریس میلواکی مشخص می کند، میزان انحراف در ستون فقرات فرد خواهد بود. در حالت کلی چند بازه برای میزان انحراف تعیین در نظر گرفته میشود که درمان آنها در سنین کودکی و بزرگسالی با هم متفاوت خواهد بود.

10 درجه انحراف

کمترین و طبیعی ترین درجه انحراف در ستون فقرات کمتر از 10 درجه می باشد. این قبیل انحرافات در بدن کاملا طبیعی بوده و نیاز به درمان و استفاده از تجهیزات و انجام تمرینات کششی و فیزیوتراپی در این زمینه وجود ندارد.

10 تا 30 درجه انحراف

این بازه درجه انحراف در ستون فقرات نیز به معنای استفاده از بریس میلواکی نمی باشد، بلکه لازم است فرد به طور مداوم و در بازه های زمانی 6 ماه عکس برداری شود تا میزان رشد سنجیده شود. در واقع لازم است در فرد تحت درمان و تحت نظر قرار گیرد تا از رشد و میزان درجه انحراف اطمینان کسب شده و در نهایت روش مناسب برای درمان تجویز گردد.

30 تا 50 درجه انحراف

عدم توجه به رشد میزان درجه انحراف در ستون فقرات در بسیاری از مواقع باعث میشود تا این انحراف به 30 تا 50 درجه رشد کند. در این شرایط لازم است به صورت مداوم از بریس میلواکی استفاده گردد تا نه تنها از رشد میزان انحراف جلوگیری شود، بلکه انحراف های موجود نیز کاهش پیدا کنند. استفاده از بوریس برای سنین کودکی در درمان و کاهش این میزان از اختلالات در بسیاری از مواقع موثر عمل می کند.

انحراف بیشتر از 50 درجه

انحراف های بیش از 50 درجه تنها با بریس میلواکی درمان نشده و نیاز به جراحی در اغلب مواقع احساس میشود. به همین دلیل لازم است هر گونه انحراف در ستون فقرات در دوران کودکی مورد توجه قرار گیرد تا از رشد آن با استفاده از بریس و سایر تجهیزات و تمرینات جلوگیری شود.

 

درمان بریس میلواکی-کمربند بریس میلواکی

 

انواع بریس میلواکی

بریس ها را می توان با توجه به مدت زمان مورد نیاز برای استفاده مداوم آنها به دو گروه کلی بریس سخت و نرم یا انعطاف پذیر تقسیم بندی نمود. همان طور که از نام این دو گروه مشخص است، بریس های سخت برای مدت زمان طولانی تری لازم است در طول شبانه روز استفاده شود که این بازه زمانی 16 تا 23 ساعت در شبانه روز بوده و بریس های نرم 8 تا 10 ساعت استفاده میشوند.

انتخاب هر یک از این دو مدل بریس با توجه به شرایط سنی بیمار و همچنین میزان درجه انحراف در ستون فقرات و سرعت رشد آن تجویز می گردد.

فواید بریس میلواکی کمر

این نوع از بریس که برای بالاتنه فرد کاربرد دارد، از گردن تا لگن را تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به اینکه حلقه بسته شده به دور گردن بیمار توسط میله های فلزی صاف و بسیار مقاوم به پشت متصل هستند، از انحراف بیشتر ستون فقرات جلوگیری می کنند. اسکولیز یا انحرافات ستون فقرات در سن کودکی شروع شده و به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. رشد این انحرافات تا سن بلوغ ادامه داشته و بعد از آن متوقف خواهد شد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد جلوگیری از رشد بیشتر انحراف تا سن بلوغ فرد، اغلب پزشکان استفاده از بریس میلواکی را یکی از بهترین راهکارها ارائه می دهند. لازم به ذکر است که این نوع بریس قابلیت درمان گوژپشتی را ندارد اما از مهم ترین فواید بریس میلواکی کمر می توان به جلوگیری از رشد انحرافات ستون فقرات اشاره نمود.

از دیگر مزایای این نوع بریس می توان به استفاده آسان تر آن نسبت به سایر بریس ها اشاره نمود. لازم به ذکر است که بریس میلواکی را می توان در زمان شنا و یا فعالیت های ورزشی در آورد و استفاده از آن به مدت 23 ساعت در شبانه روز در فرآیند درمان مفید خواهد بود.

عوارض بستن بریس میلواکی

استفاده از هر یک از انواع بریس مشکل جدی را برای ساختار بدن بوجود نمی آورد و تنها عوارض آن، در پوست بدن مشاهده می گردد. استفاده متوالی از این تجهیزات منجر به خارش و قرمزی و در بسیاری از مواقع تاول در بدن فرد میشود. به همین دلیل لازم است لباس مناسب و نازکی زیر بریس میلواکی پوشیده شود تا اثرات و عوارض جانبی آن تا حد مطلوبی کاهش پیدا کند. علاوه براین، پوشیدن متوالی این کمربندها باعث خستگی کودکان میشود، به همین دلیل بهتر است به مرور مدت زمان استفاده از این تجهیزات را برای کودک خود افزایش دهید تا به آن عادت کند.

ادونس کلینیک از مجهزترین مراکز درمان انواع اختلالات در ستون فقرات و بدن افراد می باشد که با دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته از قبیل انواع بریس کمک شایان توجهی به روند بهبود دارد. برای برقراری ارتباط با این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

عکس بریس میلواکی

با توجه به سوالات و ابهاماتی که در نحوه استفاده از این نوع بریس و ویژگی های آنها و شکل و ساختار کلی هر یک وجود دارد، در ادامه چند عکس بریس میلواکی Brace Milwaukee را نمایش خواهیم داد. همان طور که در هر عکس بریس میلواکی مشخص است، این ارتز دارای میله های فلزی بسیار مقاوم می باشند که طول و ارتفاع آنها توسط پیچ های قرار گرفته در بخش های مختلف قابل تنظیم می باشد. علاوه براین، به منظور جلوگیری از فشار وارد شدن به گردن و سایر اندام ها از چندین پد در قسمت گردن و پدهای L شکل در بخش قفسه سینه استفاده می گردد. لازم به ذکر است که جنس میله های قرار گرفته در پشت و جلو بریس فلزی یا پلاستیکی می باشد که همگی بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، اگر در عکس بریس میلواکی دقت کنید، در این نوع بریس برای ثابت نگه داشتن ستون فقرات از کمربندهای محکم برای لگن نیز استفاده میشود که تاثیر زیادی بر عدم جا به جایی بریس در زمان حرکت فرد خواهد داشت.

بریس میلواکی ، کمربند بریس میلواکی ،خرید بریس میلواکی

قیمت بریس میلواکی

قیمت بریس میلواکی مانند سایر تجهیزات ارتوپدی تنوع زیادی داشته و بر اساس فاکتورهای مختلف نرخ گذاری ها صورت می گیرد. قیمت بریس میلواکی با توجه به اندازه آن، جنس به کار رفته در تولید قطعات مختلف آن از قبیل میله ها و کمربند و بخش یقه و برند تولیدکننده آن تعیین می گردد. با توجه به تنوع زیاد در این گروه از بریس ها پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت بریس میلواکی از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ادونس کلینیک در ارتباط باشید.

ادونس کلینیک یکی از با سابقه ترین کلینیک های تخصصی تولید و عرضه انواع کفی طبی، پروتز مصنوعی پا و اصلاح پای پرانتزی انواع بریس و تجهیزات ارتوپدی از قبیل بریس میلواکی می باشد که در تمام مراحل تجویز، قالب گیری و تولید محصولات خود از تخصص پزشکان با سابقه در این حوزه استفاده می نماید. لازم به ذکر است که مجموعه محصولات قابل ارائه توسط این کلینیک همگی بر اساس استانداردهای روز دنیا و با جدیدترین دستگاه ها طراحی و تولید میشوند.

 


پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com