کفی با اسکن

کفی با اسکن

پاها قلب دوم انسان هستند. پاها در سلامتی انسان نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. ساخت کفی با اسکن یکی از روش های جدید با دقت بسیار زیاد است که به نوبه خود توانسته اثر گذاری خوبی داشته باشد. زمانی که از کف پا اسکن صورت می گیرد، میزان قوس پا، چرخیدن و همینطور نقاطی که درگیر فشار زیاد است مشخص می شود. در این مقاله نگاه تخصصی به کفی با اسکن خواهیم داشت.

 

اسکن کف پا به چه صورت انجام می شود؟

برای ساخت کفی و قالب گیری نیاز است که دقت درستی در راستای اسکن پا صورت بگیرد. برای این کار نیاز به سیستم اسکنر لیزر است. این دستگاه اجازه می دهد تا تصاویر سه بعدی از پای فرد تهیه شود. در واقع وقتی اسکن از پا صورت می گیرد مشکلات مربوط به پا مشخص می شود و طراحی کفی با بیشترین دقت خواهد بود.

اسکنرهایی که استفاده می شود اغلب در سه دسته کلی قرار دارد. نوع اول آن استفاده از نور قرمز لیزر است که سبب می شود که می تواند دقیق ترین تصویر از پا را ارائه دهید. نوع دیگر از اسکنر مورد استفاده با نور سفید است که به نوعی فروسرخ نیز نامیده می شود که برای اسکن پا گزینه خوبی است. در این روش یک الگوی نور وجود دارد که به شی تابیده می شود. روش سوم نیز به صورت دیجیتالیزه کردن است که از ماتریس های سه بعدی استفاده می کند که می تواند در تهیه تصاویر به بهترین نحو صورت بگیرد.

کفی با اسکن

چرا کفی با اسکن را انتخاب کنیم؟

در اسکن گرفتن از کف پا به نوبه خود یکی از جدیدترین روش های موجود است به طوری که در کمتر از 30 ثانیه می تواند وضعیت پا و مشکلات احتمالی را مورد بررسی قرار دهد. در واقع در این روش اندازه دقیق پا مشخص است و قالب پا برای طراحی کفی بدون درصدی خطا مشخص می شود. کفی با اسکن برای ورزشکاران و یا افراد عادی که فعالیت جسمی زیادی داشته و یا نیاز به رفت و آمد هر روزه دارند بهترین گزینه محسوب می شود.

کفی با اسکن سبب می شود که عوارض مربوط به بدشکلی پا کاهش پیدا کند. فناوری اسکن به طوری که می تواند به ارزیابی بالینی بیماری های احتمالی پا کمک کند.

 

اگر درگیر بیماری های زیر هستید کفی با اسکن برای شما بهترین است!

برخی از افراد که درگیر اختلالات خاصی هستند به کمک کفی با اسکن می توانند حرکت را برای خود آسانتر و لذت بخش نمایند. مثلاً کسانی که با آرتریت روماتوئید دست و پنجه نرم می کنند و یا افرادی که مشکل دیابتی قوی دارند به واسطه کفی با اسکن میتواند بهترین نتیجه را حاصل کنند.

برای اینکه طراحی خط مبنای پا به درستی صورت بگیرد اسکن سه بعدی بهترین گزینه است. اسکن در پریود زمانی معین صورت می گیرد و سبب می شود که یک سری تغییرات در پا ایجاد شود. افرادی که با تغییرات فیزیولوژیکی پا مواجه باشند اغلب درگیر مشکلی هستند که نیاز است در زمان راه رفتن موقعیت پای خود را تغییر دهند به این ترتیب کفی با اسکن می تواند به بهتر راه رفتن این افراد کمک زیادی نماید.

کفی با اسکن

مقایسه کفی با اسکن و قالب گیری قدیمی

یکی از مزایای جالبی که برای اسکن های سه بعدی دیده می گیرد این است که از این دستگاه می توان جهت گچ گرفتن پا استفاده کرد تا قالب به طور بهتری تهیه شود.

سرعت اسکن های سه بعدی بسیار زیاد است به طوری که دردسر آن بسیار کم است در روش های قدیمی نیاز به صرف زمان زیاد و دردسرهای گسترده برای قالب گیری بود.

قالب گیری های قدیمی به صورتی بود که احتمال آسیب دیدن نمونه یا گم شدن آن بسیار زیاد وجود داشت اما یک سری فناوری های دیجیتال توانسته این مشکلات را تا حد زیادی برطرف سازد.

کفی با اسکن در زمانی سریع تهیه می شود و نیاز به معطل شدن بیمار در مطب نخواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر راجع به اسکن کف پا کلیک کنید

 

مزایای کفی با اسکن

کفی مناسب هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اینکه کفی های یکسان به افراد مختلف ارائه می شود اشتباه بوده و سبب می شود که فرد پس از مدتی درگیر مشکلات زیادی شود و درد احساس نماید.

پا شامل یک سری قوس های مخصوص است که در واقع سبب ایجاد پایداری و تعادل می شود و این موضوع کمک می کند تا شخص بتواند راه برود، بدود و یک سری حرکات پرشی داشته باشد. این حرکات اگر به شکل نادرست صورت بگیرد به بدن ضربه وارد می کند. حال اگر قوس پا و کفی هماهنگی نداشته باشد، شخص حتی در زمان ایستادن تعادل کافی نخواهد داشت.

حال فرض کنید افراد ورزشکار که به صورت روتین فعالیت می کنند و انجام فعالیت های ورزشی مکرر سبب می شود تا به رباط کف پا فشار زیادی وارد شود و در نهایت در ساق پا و زانو نیز یک سری مشکلات ایجاد شود.

کفی با اسکن یکی از روش هایی است که کمک می کند ایستادن، راه رفتن و دویدن روی سطوح به درستی صورت بگیرد.

از پاشنه پا محافظت می شود به طوری که مشکلات مربوط به خار پاشنه به حداقل می رسد. از سوی دیگر فشار بسیار کمتری به رباط کف پا وارد می شود و در نهایت از بروز درد نیز جلوگیری می شود.

کفی با اسکن از انگشتان پا محافظت می کند به طوری که شخص در گذاشتن و برداشتن انگشتان پا از روی زمین دقت زیادی می کند و این روند سبب می شود تا ساییدگی پا و همینطور تشکیل پینه پا نیز به حداقل برسد.

کسانی که مشکلات مربوط به پینه پا دارند و یا درد و گزگز زیادی در بخش سینه پا احساس می کنند می توانند از کفی با اسکن استفاده کنند.

این محصول سبب می شود که مچ پا، بخش ران ها محافظت شود و در نهایت مشکلاتی اعم از درد کمر را به حداقل می رساند. مزایای کفی با اسکن در ایجاد تعادل نیز دیده شده است.

کفی با اسکن

چه کسانی باید از کفی با اسکن استفاده کنند؟

می دانیم که بخش زیادی از معابر ما به صورت غیر اصولی ساخته شده اند. سطوح معابر خرابی دارند و خطر پیچ خوردگی پا و حتی زمین خوردن بسیار زیاد است. اما یک موضوع دیگر اینکه برخی از افراد در زمان راه رفتن فشار زیادی بر روی یک پای خود ایجاد می کنند برخی نیز هستند که مرتباً دچار پیچ خوردگی پا می شوند.

افرادی از درد ساق پا گلایه دارند و احساس کمر درد در بخش تحتانی بدن خود را دارند که به طور کلی سبب درد مزمن پاشنه نیز می شود.

افرادی که برخی از از انگشتان پایشان کج و یا دارای قوس به سمت غیر استاندارد است.

مشکل کف پای صاف از مشکلات بسیار روتینی است که بیشتر در آقایان دیده می شود. این افراد در راه رفتن اغلب دچار درد می شوند.

موقع راه رفتن گاه دیده می شود که کف پا به سمت داخل انحراف دارد.

برخی از افراد از پینه بستن و یا میخچه پا همیشه گلایه دارند.

این گروه نیاز به کفی با اسکن دارند تا در ابتدا موقعیت دقیق پای افراد شناسایی شود، در صورت وجود بیماری این بررسی به صورت روتین دنبال شود.

به هر صورت فرد باید در ابتدا معاینه لازم را پشت سر بگذارد تا سلامتی کلی بیمار و فاکتورهای احتمالی مشخص شود. از سوی دیگر باید ناراحتی در ناحیه کف پا مشخص شود و همینطور ارزیابی بیومکانیکی احتمالی نیز صورت بگیرد.

 

کفی با اسکن

کمی در مورد نحوه اسکن گرفتن از پا صحبت کنیم!

موضوع از این قرار است که برخی از افراد از شنیدن اسکن هراس دارند. این روش بسیار روتین و مجهز طراحی و اجرا شده است. اسکن سه بعدی پا یک سری تصاویر رنگی به صورت سه بعدی ایجاد می کند. این اسکن ها از کف پا صورت می گیرد.

شرایط به این صورت است که بیمار با زاویه 90 درجه از هر دو پا روی سنسور می ایستد.

زمانی که دکمه شروع اسکن زده می شود پروسه عکسبرداری آغاز می شود. در این شرایط بیمار نباید حرکت کند و باید ریلکس باشد.

 

اسکنرهایی که استفاده می شود شامل یک سری لیزر و دوربین های توکار هستند که می توانند تصاویری با کیفیت به ثبت برسانند. از سوی دیگر دقت اسکنرها زیاد است به طوری که می توانند پردازش دقیقی از کف پا داشته باشند.

اسکنرها اغلب به صورت چند کاره هستند به طوری که نوع کفی مناسب برای هر شخص را بر اساس وزن شخص تخمین می زنند. میزان فشردگی مناسب برای کفی ها توسط دستگاه ها مشخص می شود و می تواند سازوکار دقیقی داشته باشد.

 

کلام آخر

کسانی که از درد پا رنج می برند، افرادی که به صورت ژنتیکی درگیر یا مستعد بیماری های مربوط به پا و مچ هستند و همینطور افراد ورزشکاری که به سلامتی خود اهمیت می دهند می توانند از کفی با اسکن استفاده نمایند به این ترتیب بهترین انتخاب برای سلامت بدن خود را داشته و می توانند به فعالیت روزانه خود ادامه دهند. این کفی ها به شکلی طراحی می شوند که مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند و این موضوع سبب می شود که دوام خوبی داشته باشند و از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه باشند. سفارش کفی با اسکن یک تیر و چند نشان است. 


پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com