بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی چیست؟

امروزه برای درمان بیماری‌های مختلف متدهای متفاوتی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین روش‌ها، استفاده از تجهیزات کمکی و پزشکی است. به عنوان بریس میلواکی وسیله‌ای است که برای درمان بیماری اسکولیوز به کار می‌رود. بیماران به کمک این وسیله می‌توانند انحرافات ستون فقرات را بهبود بخشند و از پیشرفت آن پیشگیری کنند. در این مقاله قصد داریم توضیحات جامعی در مورد این وسیله ارتوپدی و تأثیر آن برای بیماری اسکولیوز ارائه دهیم.

 

برای مشاهده انواع کمربند های دیسک کمر و بریس میلواکی کلیک کنید.

سر فصل‌های این مقاله

 1. بریس میلواکی چیست؟
 2. اسکولیوز چیست؟
 3. تاثیر بریس میلواکی بر درمان اسکولیوز
 4. انحراف ستون فقرات
 5. انواع بریس میلواکی
 6. فواید بریس میلواکی بر کمر
 7. عوارض بستن بریس
 8. عکس بریس میلواکی
 9. قیمت بریس میلواکی

بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی Brace Milwaukee یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات در ارتوپدی است. این وسیله به منظور پیشگیری از پیشرفت انحناهای غیر طبیعی در ستون فقرات و اسکولیز و حتی کیفوز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بریس بخش‌های مختلفی از قبیل کمربند پلی اتیلن، میله‌های عمودی و صاف، یقه مقاوم با قابلیت ثابت نگهداشتن چانه و گردن دارد. بریس دارای سه میله با ارتفاع قابل تنظیم است. استفاده از این وسیله برای کودکان مبتلا به اسکولیوز می‌تواند احتمال ایجاد آسیب‌های جدی‌تر در سنین بالا را کاهش دهد. البته این موضوع به درجه انحراف ستون فقرات نیز بستگی دارد. هرچه انحراف در کودکی بیشتر باشد، استفاده از بریس اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

اسکولیز چیست؟​

بریس میلواکی ، تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیوز

یکی از رایج‌ترین مشکلات در ساختار ستون فقرات انسان، انحنای غیر طبیعی آن به راست یا چپ به شکل C یا S است. این بیماری و اختلال در ساختار ستون فقرات اسکولیز نامیده می‌شود. عدم توجه به درمان آن در سنین کودکی می‌تواند در بزرگسالی مشکلات متعددی از قبیل کمردرد برای فرد بوجود آورد. درمان اسکولیز با توجه به سن بیمار و درجه انحنا و شکل کلی آن به شیوه‌های مختلفی صورت می‌گیرد. یکی از کاربردی‌ترین متدهای درمانی آن استفاده از بریس میلواکی Brace Milwaukee است. اسکولیز به نام‌های متعددی شناخته شده است. یکی از مشهورترین آن‌ها در بین عوام گوژ پشتی است. این مشکل از سنین کودکی و رشد فرد آغاز می‌شود. عدم توجه به درمان آن باعث افزایش درجه انحراف با گذشت زمان خواهد شد.

تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیز​

 

 

روش‌های درمان اسکولیز با توجه به درجه و شدت و نوع انحنا و سن بیمار متفاوت است. برای بیمارانی که در سنین بزرگسالی قرار دارند، روش درمانی جز جراحی وجود ندارد. یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از بیشتر شدن انحنا، آغاز درمان در سنین کودکی است. در اغلب مواقع می‌توان اسکولیوز کودکان را بدون جراحی و با تجهیزات ارتوپدی درمان کرد. کمربندهای طبی یا بریس‌های کمر با توجه به درجه انحراف ستون فقرات دارای انواع مختلفی هستند. از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به بریس ریگو چینی آو، بریس چارلستون، بوستون و میلواکی اشاره کرد.

انحراف ایجاد شده در ستون فقرات که به مرور زمان و با افزایش سن شخص و رشد او بیشتر خواهد شد. در صورتی که این انحراف به ۲۰ تا ۴۰ درجه برسد و بعد از آن بازهم پیشرفت کند، احتمال بروز مشکلات جانبی افزایش می‌یابد. البته این پیشرفت و افزایش انحراف با راهکارهای مختلف از قبیل استفاده از بریس میلواکی قابل پیشگیری خواهد بود.

روش کار بریس برای درمان اسکولیوز

بریس میلواکی-ادونس کلینیک

استفاده از این وسیله برای مدت زمان طولانی یکی از راهکارهای ارائه شده درد درمان اسکولیز در سنین کودکی و نوجوانی است. این وسیله با جلوگیری از رشد بیشتر انحنا در ستون فقرات در درمان نقش دارد و قادر به اصلاح کامل ساختار و شکل ستون فقرات نیست. ساختار بریس میلواکی به گونه‌ای است که بیشتر از مهره‌های صدری حمایت می‌کند و برای انحرافات این قسمت کاربرد دارد. این موضوع بخاطر حمایت وسیله از گردن، ستون فقرات و چانه است. این وسیله شبیه کمربند است و ستون فقرات را در بر می‌گیرد.

همانطور که گفته شد، متدهای مختلفی برای درمان عارضه‌های ستون فقرات وجود دارد. به همین دلیل ممکن است بریس برای همه بیماران مبتلا به اسکولیوز کاربرد نداشته باشد. به همین دلیل لازم است که برای تشخیص این موضوع از پزشک متخصص کمک بگیرید. چنین فردی با بررسی شرایط بیمار بهترین راهکار درمانی را ارائه خواهد داد.

انحراف ستون فقرات

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین فاکتورهایی که نیاز یا عدم نیاز به بریس میلواکی مشخص می‌کند، میزان انحراف در ستون فقرات فرد است. در حالت کلی چند بازه برای تعیین میزان انحراف در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر میزان انحراف، سن فرد نیز در تعیین روش درمان موثر است. روش‌هایی که برای کودکان استفاده می‌شود با روش‌های درمانی بزرگسالان تفاوت‌های بسیاری دارد. در ادامه توضیحاتی در مورد انواع درجه‌های انحراف ستون فقرات و متدهای مناسب برای درمان آن‌ها ارائه داده‌ایم.

۱۰  درجه انحراف

کمترین و طبیعی‌ترین درجه انحراف در ستون فقرات کمتر از ۱۰ درجه است. این قبیل انحرافات در بدن کاملا طبیعی است. معمولا نیاز به درمان یا استفاده از تجهیزات و انجام تمرینات کششی و حتی فیزیوتراپی برای بهبود وجود ندارد. این میزان انحراف حتی در صورت عدم افزایش، حتی در بزرگسالی نیز درد ایجاد نمی‌کند.

۱۰ تا ۳۰ درجه انحراف

بریس میلواکی-ادونس کلینیک

وجود این تعداد درجه انحراف در ستون فقرات نیز به معنای نیاز به استفاده از بریس میلواکی نیست. با این میزان انحراف لازم است که فرد به طور مداوم و در بازه‌های زمانی ۶ ماهه عکس برداری انجام دهد. در این عکسبرداری‌ها میزان پیشرفت انحراف سنجیده می‌شود. در واقع لازم است فرد تحت نظارت پزشک قرار گیرد تا پیشرفت و میزان درجه انحراف کنترل شود. همچنین در صورت نیاز به آغاز روند درمانی در بهترین زمان ممکن این کار انجام خواهد شد.

۳۰  تا ۵۰ درجه انحراف

عدم توجه به افزایش میزان درجه انحراف در ستون فقرات در بسیاری از مواقع باعث می‌شود این انحراف به ۳۰ تا ۵۰ درجه برسد. این آغاز محدوده خطر است. در این شرایط لازم است به صورت مداوم از بریس میلواکی استفاده گردد تا نه تنها از رشد میزان انحراف جلوگیری شود، بلکه انحراف‌های موجود نیز کاهش پیدا کنند. استفاده از بریس در سنین کودکی برای درمان و کاهش این میزان از اختلالات در بسیاری از مواقع موثر عمل می‌کند. ستون فقرات کودکان در حال رشد است و در صورتی که به درستی هدایت شود، می‌تواند به حالت طبیعی برگردد. بنابراین در اکثر موارد نیازی به روش‌های درمان تهاجمی مانند جراحی وجود ندارد.

انحراف بیشتر از ۵۰ درجه

انحراف‌های بیش از ۵۰ درجه تنها با بریس میلواکی درمان نمی‌شوند. اغلب این بیماران باید به کمک جراحی درمان شوند. به همین دلیل لازم است که هر گونه انحراف در ستون فقرات در دوران کودکی مورد توجه قرار گیرد. با این کار هم انحراف به این میزان شدید نمی‌شود و هم بدون نیاز به جراحی درمان خواهد شد. اما کودکانی که بدون توجه به این انحراف رشد می‌کنند، در بزرگسالی مشکلات بسیاری خواهند داشت. 

 

مطالب تکمیلی و نمونه کار‌های ما را در اینستاگرام مشاهده کنید

 

انواع بریس میلواکی

بریس‌ها را می‌توان با توجه به مدت زمان مورد نیاز برای استفاده مداوم آن‌ها به دو گروه کلی بریس سخت و نرم یا انعطاف پذیر تقسیم کرد. همان طور که از نام این دو گروه مشخص است، بریس‌های سخت برای مدت زمان طولانی‌تر به کار می‌روند. این نوع تجهیزات باید به مدت ۱۶ الی ۲۳ ساعت در شبانه روز مورد استفاده  قرار گیرند. بریس‌های نرم نیز باید حدود ۸ تا ۱۰ ساعت استفاده می‌شوند.

انتخاب هر یک از این دو مدل بریس با توجه به شرایط سنی بیمار و همچنین میزان درجه انحراف در ستون فقرات و سرعت پیشرفت آن انجام می‌شود. بنابراین بهتر است به کمک پزشک متخصص در این زمینه بهترین محصول را انتخاب کنیم.

فواید بریس میلواکی کمر​

بریس میلواکی-ادونس کلینیک

این نوع از بریس که برای بالاتنه فرد کاربرد دارد و از گردن تا لگن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حلقه بسته شده به دور گردن بیمار توسط میله‌های فلزی صاف و بسیار مقاوم ساخته شده‌اند و به پشت متصل هستند. این موضوع باعث می‌شود که میله‌ها از انحراف بیشتر ستون فقرات جلوگیری کنند. اسکولیز یا انحرافات ستون فقرات در سن کودکی شروع می‌شود و به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. رشد این انحرافات تا سن بلوغ ادامه دارد و بعد از آن متوقف خواهد شد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد جلوگیری از افزایش انحراف تا سن بلوغ فرد، اغلب پزشکان استفاده از بریس میلواکی را به عنوان یکی از بهترین راهکارهای درمانی می‌شناسند. لازم به ذکر است که این نوع بریس قابلیت درمان گوژپشتی را ندارد؛ اما همین که باعث پیشگیری از افزایش میزان انحراف می‌شود، نتیجه مطلوبی است.

از دیگر مزایای این نوع بریس می‌توان به استفاده آسان‌تر آن نسبت به سایر بریس‌ها اشاره کرد. لازم به ذکر است که بریس میلواکی را می‌توان در زمان شنا و یا فعالیت‌های ورزشی در آورد. همانطور که گفته شد، استفاده از آن برای اکثر طول روز لازم است. اما می‌توان ساعت‌های کوتاهی در طول روز را بدون آن سپری کرد.

عوارض بستن بریس میلواکی

بستن هیچ یک از انواع بریس‌ها، مشکل جدی را برای ساختار بدن بوجود نمی‌آورد. تنها عوارض احتمالی استفاده از این وسیله التهاباتی است که در پوست بدن مشاهده می‌شود. استفاده متوالی از این تجهیزات منجر به خارش و قرمزی و در بسیاری از مواقع تاول در بدن فرد می‌شود. به همین دلیل لازم است لباس مناسب و نازکی زیر بریس میلواکی پوشیده شود. با این کار اثرات و عوارض جانبی آن تا حد چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، پوشیدن متوالی این کمربندها باعث خستگی کودکان می‌شود، به همین دلیل بهتر است به مرور مدت زمان استفاده از آن را برای کودک افزایش دهید تا کم کم به آن عادت کند.

ادونس کلینیک از مجهزترین مراکز درمان برای انواع اختلالات در ستون فقرات و بدن افراد است. این مرکز با دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته از قبیل انواع بریس کمک بسیار زیادی به روند بهبود این اختلالات دارد. برای برقراری ارتباط با این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید.

عکس بریس میلواکی​

بریس میلواکی-ادونس کلینیک

با توجه به سوالات و ابهاماتی که در نحوه استفاده از این نوع بریس، ویژگی‌های آن‌ها و شکل و ساختار کلی هر یک وجود دارد، در ادامه چند عکس بریس میلواکی Brace Milwaukee را نمایش خواهیم داد. همان طور که در هر عکس مشخص است، این وسیله میله‌های فلزی بسیار مقاومی دارد که طول و ارتفاع آن‌ها توسط پیچ‌های قرار گرفته در بخش‌های مختلف قابل تنظیم است.

علاوه براین، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به گردن و سایر اندام‌ها، چندین پد در قسمت گردن و چند پد L شکل در بخش قفسه سینه تعبیه شده است. لازم به ذکر است که جنس میله‌های قرار گرفته در پشت و جلو بریس از فلز یا پلاستیک است. به طور کلی همه متریال به کار رفته در ساختار این محصول بسیار مقاوم و باکیفیت هستند.

علاوه بر مواردی که در قسمت‌های قبلی گفته شد؛ اگر در عکس بریس میلواکی دقت کنید، در این نوع بریس برای ثابت نگه داشتن ستون فقرات از کمربندهای محکم برای لگن نیز استفاده می‌شود. این کمربندها تاثیر زیادی بر عدم جابجایی بریس در زمان حرکت فرد خواهد داشت.

قیمت بریس میلواکی

قیمت بریس میلواکی مانند سایر تجهیزات ارتوپدی تنوع زیادی دارد و بر اساس فاکتورهای مختلف نرخ آن تعیین می‌شود. قیمت بریس میلواکی با توجه به اندازه آن، جنس به کار رفته در تولید قطعات مختلف از قبیل میله‌ها و کمربند و بخش یقه و برند تولیدکننده آن تعیین می‌شود. با توجه به تنوع زیاد در این گروه از بریس‌ها پیشنهاد می‌کنیم برای استعلام قیمت بریس میلواکی از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان ادونس کلینیک در ارتباط باشید.

جمع بندی

ادونس کلینیک یکی از با سابقه‌ترین کلینیک‌های تخصصی تولید و عرضه انواع کفی طبی، پروتز مصنوعی پا و اصلاح پای پرانتزی، انواع بریس و تجهیزات ارتوپدی از قبیل بریس میلواکی است. این مرکز در تمام مراحل تجویز، قالب گیری و تولید محصولات خود از تخصص پزشکان با سابقه در این حوزه استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که مجموعه محصولات قابل ارائه توسط این کلینیک همگی بر اساس استانداردهای روز دنیا و با جدیدترین دستگاه‌ها طراحی و تولید می‌شوند. در صورتی که در مورد این وسیله درمانی یا اسکولیوز نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی Brace Milwaukee یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات در ارتوپدی است. این وسیله به منظور پیشگیری از پیشرفت انحناهای غیر طبیعی در ستون فقرات و اسکولیز و حتی کیفوز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بریس بخش‌های مختلفی از قبیل کمربند پلی اتیلن، میله‌های عمودی و صاف، یقه مقاوم با قابلیت ثابت نگهداشتن چانه و گردن دارد. بریس دارای سه میله با ارتفاع قابل تنظیم است. استفاده از این وسیله برای کودکان مبتلا به اسکولیوز می‌تواند احتمال ایجاد آسیب‌های جدی‌تر در سنین بالا را کاهش دهد. البته این موضوع به درجه انحراف ستون فقرات نیز بستگی دارد. هرچه انحراف در کودکی بیشتر باشد، استفاده از بریس اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بریس میلواکی چه انواعی دارد؟

بریس‌ها را می‌توان با توجه به مدت زمان مورد نیاز برای استفاده مداوم آن‌ها به دو گروه کلی بریس سخت و نرم یا انعطاف پذیر تقسیم کرد. همان طور که از نام این دو گروه مشخص است، بریس‌های سخت برای مدت زمان طولانی‌تر به کار می‌روند. این نوع تجهیزات باید به مدت ۱۶ الی ۲۳ ساعت در شبانه روز مورد استفاده  قرار گیرند. بریس‌های نرم نیز باید حدود ۸ تا ۱۰ ساعت استفاده می‌شوند. انتخاب هر یک از این دو مدل بریس با توجه به شرایط سنی بیمار و همچنین میزان درجه انحراف در ستون فقرات و سرعت پیشرفت آن انجام می‌شود. بنابراین بهتر است به کمک پزشک متخصص در این زمینه بهترین محصول را انتخاب کنیم.پرسش و پاسخ
 1. سلام دکتر ارتوپد کودکان برای بچه من که ۹ سال دارد بریس میلواکی تجویز کرده است میخواستم بپرسم چطور باتون تماس بگیرم. قیمت چند است؟

  1. سلام .ما بصورت تخصصی بریس های ستون فقرات من جمله میلواکی ارایه میدهیم . میتونید با مطب تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند 02188544009

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com