بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی چیست؟

در این مقاله به توضیحات بیماری اسکولیوز و درمان آن با بریس میلواکی میپردازیم . امید است این مطلب برای خواننده کافی و مفید واقع شود.

انواع کمربند های دیسک کمر و بریس میلواکی را اینجا ببینید.

سر فصلهای این مقاله :

1- بریس میلواکی چیست؟

2- اسکولیوز 

3-تاثیر بریس میلواکی بر درمان اسکولیوز

4- فواید بریس میلواکی بر کمر

5- عکس بریس میلواکی

6-قیمت بریس میلواکی

بریس میلواکی چیست

بریس میلواکی Brace Milwaukee یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات در ارتوپدی می باشد که به منظور پیشگیری از رشد انحناهای غیر طبیعی در ستون فقرات و اسکولیز مورد استفاده قرار می گیرد. بریس میلواکی دارای بخش های مختلفی از قبیل کمربند پلی اتیلن، میله های عمودی و صاف، یقه مقاوم با قابلیت ثابت نگهداشتن چانه و گردن می باشد. با توجه به تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیز و جلوگیری از انحنای بیشتر ستون فقرات در سن رشد کودکان و نوجوان، ادونس کلینیک در ادامه راهنمای جامعی را درباره این نوع بریس ارائه خواهد داد.

اسکولیز چیست

یکی از رایج ترین مشکلات در ساختار ستون فقرات انسان، انحنای غیر طبیعی آن به راست یا چپ به شکل C یا S می باشد. این بیماری و اختلال در ساختار ستون فقرات اسکولیز نامیده میشود که عدم توجه به درمان آن در سنین کودکی می تواند مشکلات متعددی را در بزرگسالی از قبیل کمردرد برای فرد بوجود آورد. درمان اسکولیز با توجه به سن بیمار و درجه انحنا و شکل کلی آن به شیوه های مختلفی صورت می گیرد که یکی از کاربردی ترین آنها استفاده از بریس میلواکی Brace Milwaukee می باشد. اسکولیز به نام های متعددی شناخته شده می باشد که یکی از معمول ترین آنها گوژ پشتی است که از از سنین کودکی و رشد فرد آغاز شده و عدم توجه به درمان آن باعث افزایش درجه انحنا در ستون فقرات بیشتر خواهد شد.

بریس میلواکی ، تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیوز

تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیز

 

 

روش های درمان اسکولیز با توجه به درجه و شدت و نوع انحنا و سن بیمار متفاوت می باشد به طوریکه در سنین بزرگسالی درمانی جز جراحی وجود ندارد. یکی از بهترین راه های جلوگیری از رشد بیشتر انحنا، آغاز درمان در سنین کودکی می باشد که در اغلب مواقع بدون جراحی و با تجهیزات ارتوپدی می توان به این هدف دست پیدا نمود. کمربندهای طبی یا بریس های کمر با توجه به درجه انحراف ستون فقرات دارای انواع مختلفی می باشند که از رایج ترین آنها می توان به بریس ریگو چینی آو، بریس چارلستون، بوستون و میلواکی اشاره نمود.

انحراف ایجاد شده در ستون فقرات که به مرور در حال افزایش می باشد، در صورتیکه به 20 تا 40 درجه برسد و به مرور در حال افزایش باشد، با راهکارهای مختلف از قبیل بریس میلواکی قابل پیشگیری خواهد بود. استفاده از بریس میلواکی برای مدت زمان طولانی یکی از راهکارهای ارائه شده برای درمان اسکولیز در سنین کودکی و نوجوانی می باشد. تاثیر بریس میلواکی در درمان اسکولیز در واقع جلوگیری از رشد بیشتر انحنا ستون فقرات بوده و قادر به اصلاح کامل ساختار و شکل ستون فقرات نیست.

با توجه به ساختار در نظر گرفته شده برای بریس میلواکی و تاثیر آن بر گردن، ستون فقرات و چانه بیشتر برای درمان اختلالاتی کاربرد دارد که در آنها مهره های صدری دچار انحراف شده اند.

درمان بریس میلواکی-کمربند بریس میلواکی

فواید بریس میلواکی کمر

این نوع از بریس که برای بالاتنه فرد کاربرد دارد، از گردن تا لگن را تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به اینکه حلقه بسته شده به دور گردن بیمار توسط میله های فلزی صاف و بسیار مقاوم به پشت متصل هستند، از انحراف بیشتر ستون فقرات جلوگیری می کنند. اسکولیز یا انحرافات ستون فقرات در سن کودکی شروع شده و به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. رشد این انحرافات تا سن بلوغ ادامه داشته و بعد از آن متوقف خواهد شد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد جلوگیری از رشد بیشتر انحراف تا سن بلوغ فرد، اغلب پزشکان استفاده از بریس میلواکی را یکی از بهترین راهکارها ارائه می دهند. لازم به ذکر است که این نوع بریس قابلیت درمان گوژپشتی را ندارد اما از مهم ترین فواید بریس میلواکی کمر می توان به جلوگیری از رشد انحرافات ستون فقرات اشاره نمود.

از دیگر مزایای این نوع بریس می توان به استفاده آسان تر آن نسبت به سایر بریس ها اشاره نمود. لازم به ذکر است که بریس میلواکی را می توان در زمان شنا و یا فعالیت های ورزشی در آورد و استفاده از آن به مدت 23 ساعت در شبانه روز در فرآیند درمان مفید خواهد بود.

عکس بریس میلواکی

با توجه به سوالات و ابهاماتی که در نحوه استفاده از این نوع بریس و ویژگی های آنها و شکل و ساختار کلی هر یک وجود دارد، در ادامه چند عکس بریس میلواکی Brace Milwaukee را نمایش خواهیم داد. همان طور که در هر عکس بریس میلواکی مشخص است، این ارتز دارای میله های فلزی بسیار مقاوم می باشند که طول و ارتفاع آنها توسط پیچ های قرار گرفته در بخش های مختلف قابل تنظیم می باشد. علاوه براین، به منظور جلوگیری از فشار وارد شدن به گردن و سایر اندام ها از چندین پد در قسمت گردن و پدهای L شکل در بخش قفسه سینه استفاده می گردد. لازم به ذکر است که جنس میله های قرار گرفته در پشت و جلو بریس فلزی یا پلاستیکی می باشد که همگی بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، اگر در عکس بریس میلواکی دقت کنید، در این نوع بریس برای ثابت نگه داشتن ستون فقرات از کمربندهای محکم برای لگن نیز استفاده میشود که تاثیر زیادی بر عدم جا به جایی بریس در زمان حرکت فرد خواهد داشت.

بریس میلواکی ، کمربند بریس میلواکی ،خرید بریس میلواکی

قیمت بریس میلواکی

قیمت بریس میلواکی مانند سایر تجهیزات ارتوپدی تنوع زیادی داشته و بر اساس فاکتورهای مختلف نرخ گذاری ها صورت می گیرد. قیمت بریس میلواکی با توجه به اندازه آن، جنس به کار رفته در تولید قطعات مختلف آن از قبیل میله ها و کمربند و بخش یقه و برند تولیدکننده آن تعیین می گردد. با توجه به تنوع زیاد در این گروه از بریس ها پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت بریس میلواکی از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ادونس کلینیک در ارتباط باشید.

ادونس کلینیک یکی از با سابقه ترین کلینیک های تخصصی تولید و عرضه انواع کفی طبی، پروتز مصنوعی پا و اصلاح پای پرانتزی انواع بریس و تجهیزات ارتوپدی از قبیل بریس میلواکی می باشد که در تمام مراحل تجویز، قالب گیری و تولید محصولات خود از تخصص پزشکان با سابقه در این حوزه استفاده می نماید. لازم به ذکر است که مجموعه محصولات قابل ارائه توسط این کلینیک همگی بر اساس استانداردهای روز دنیا و با جدیدترین دستگاه ها طراحی و تولید میشوند.

 

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com