پد لاانگشتی برای انحراف انگشت شست پا
 • صفحه اصلی
 • تازه ها
 • پد لاانگشتی برای انحراف انگشت شست پا

پد لاانگشتی برای انحراف انگشت شست پا

 

هالوکس والگوس به چه عارضه ای اطلاق می شود؟

هالوکس به انگشت بزرگ پا اطلاق می شود و والگوس به نوعی تغییر شکل در مفصل گفته می شود که در آن ، استخوانی از یک مفصل که از ریشه اندام دور تر است به سمت خارج منحرف شود. این بدشکلی، یکی از رایج ترین بدشکلی های ناحیه فوت می باشد که در مفصل متاتارسوفالنژیال اول شست پا اتفاق می افتد. این بدشکلی (هالوکس والگوس) اصولا در خانوم ها اتفاق می افتد. میزان شیوع آن در خانوم ها نسبت به آقایان 8 برابر بیشتر است . این بدشکلی (هالوکس والگوس) پیشرونده است و به مرور پیشرفت می کند. پوشیدن کفشهای پنچه باریک باعث تشدید شدن این دفورمیتی و همچنین تسریع سرعت پیشرفت آن می شود. این افراد مشکل بسیار زیادی در انتخاب کفش دارند. از آنجاییکه هر اندازه پهنای کفش باریک باشد زیبایی آن بیشتر می شود،این افراد مایل به پوشیدن کفش های جلوپهن نیستند.

 

عوامل ایجاد هالوکس والگوس

درمان هالوکس والگوس روش های متفاوتی دارد. هالوکس والگوس نوعی عارضه است که در شست پا ظاهر می شود. این عارضه با بیرون زدگی استخوان شست پا ظاهر می شود. در واقع استخوان شست پای بیمار به بیرون منحرف خواهد شد. با انحراف به وجود آمده در استخوان شست پا، این انگشت به سمت انگشت دوم پا خمیده می شود. کجی شست پا یا هالوکس والگوس در خانم های جوان بیشتر دیده می شود. دلیل این امر این است که خانم های جوان از کفش های پاشنه بلند و نوک تیز استفاده می کنند. هالوکس والگوس یا کجی شست پا یکی از شایعترین و متداول ترین بیماری های پا است که در خانم ها و آقایان قابل مشاهده است. این عارضه به دلیل وارد شدن فشار بیش از حد به پنجه، آن هم در مدت زمان طولانی بروز خواهد کرد. همانطور که در ابتدای محتوا ذکر کردیم درمان هالوکس والگوس یا درمان کجی شست پا به طرق مختلف انجام می شود.

یکی از این روش های درمانی استفاده از کفش و صندل مخصوص هالوکس والگوس است. قیمت کفش هالوکس والگوس و صندل مخصوص هالوکس والگوس مناسب است به گونه ای که همه بیماران می توانند آن را خریداری و تهیه کنند. در طول این محتوا در مورد علائم انحراف شست پا و چگونگی تشخیص آن مطالبی را بیان می کنیم. همچنین در مورد انواع روش های درمان کجی شست پا به نکاتی اشاره خواهیم کرد. در پایان نیز ویژگی های صندل مخصوص هالوکس والگوس و قیمت کفش هالوکس والگوس را تشریح خواهیم نمود. توصیه میکنیم برای پی بردن به درمان هالوکس والگوس یا درمان کجی شست پا تا پایان این متن ما را همراهی کنید.

 

 آشنایی با انحراف شست پا

هالوکس والگوس یا انحراف انگشت شست پا یکی ار فراوان ترین موارد بدشکلی های ناحیه ی پا می باشد. این بدشکلی (هالوکس والگوس ) ریشه ژنتیکی دارد  و پوشیدن کفش های نامناسب در ایجاد آن موثر است. انحراف شست پا یا هالوکس والگوس نوعی مشکل استخوانی است که معمولا در انگشت شست پا ظاهر می شود. در بیماری انحراف شست پا، استخوان انگشت شست بیرون زدگی دارد.

تشخیص این انحراف کار آسانی است و نیازمند ویزیت از سوی یک متخصص نیست. این مشکل در بیشتر موارد به کمک روش های متعدد و ساده برطرف می شود. اما اگر مشکل انحراف شست پا به وجود آمده جدی باشد لازم است برای رفع آن از جراحی کمک گرفت. این بیماری علائم مشخصی دارد. همچنین به دلایل مختلف و متفاوتی به وجود خواهد آمد. در طول این محتوا ما در مورد علائم این بیماری، دلایل ایجاد آن، پیشگیری و درمان این بیماری مطالبی را ذکر خواهیم کرد. بنابراین توصیه می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

 

 

علائم انحراف شست پا

برای هر بیماری علائم و نشانه هایی وجود دارد. انحراف شست پا نیز از این قاعده مستثنی نیست. علائم این بیماری ممکن است یک یا چند نشانه باشند. در صورت ظاهر شدن اولین نشانه ها و علائم به تدریج انحراف شست پا ظاهر خواهد شد. از جمله عوامل بروز انحراف شست پا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • درد در کنار انگشت شست پا
 • سوزش در کنار انگشت شست پا
 • تشکیل پینه زیر انگشت شست پا
 • متورم شدن و قرمز شدن انگشت شست پا
 • ایجاد میخچه در کنار انگشت شست
 • بی حس شدن در ناحیه انگشت شست
 • احساس عدم راحتی حین پوشیدن کفش های معمولی
 • عدم توانایی برای خم کردن انگشت شست پا

علائمی که در بالا ذکر کردیم از جمله نشانه های مهم در بروز انحراف شست پا محسوب می شوند. شاید بتوان گفت مهمترین علامت هالوکس والگوس یا همان انحراف ایجاد شده در انگشت شست پا تورم است. التهاب و قرمزی نواحی اطراف انگشت شست یک نشانه بارز این بیماری است. در صورت بروز این علائم آن ها را جدی گرفته و برای درمان آن اقدام کنید.

 

علل انحراف شست پا

ما در بالا در مورد این که انحراف شست پا چیست و چه علائمی دارد مطالبی را بیان کردیم. همچنین ما ذکر کردیم این حالت در انگشت شست پا یک نوع بیماری استخوان محسوب می شود. برای هر بیماری علت و دلایلی وجود دارد که موجب بروز آن خواهند شد. قبل از هر چیز لازم است بگوییم در حال حاضر تا کنون هیچ دلیل مشخص و قانع کننده ای برای این بیماری وجود ندارد. در واقع این انحراف دلیل مشخصی و واضحی ندارد. برخی از متخصصین این رشته به این موضوع اعتقاد دارند. بعضی از فرم های پا خیلی بیشتر از مابقی فرم ها در معرض ایجاد انحراف شست پا قرار دارند. وجود چنین فرم هایی در یک خانواده رایج است. در نتیجه ممکن است تمام اعضای یک خانواده دارای انحراف شست پا باشند.

اولین مفصل متاتارسوفالانژیال در انگشت شست پا تشکیل شده است. فشار مدام و همیشگی و فرم خاص پا که وراثتی است می تواند موجب بروز ناهنجاری و انحراف شست پا گردد. افرادی که این ویژگی ها را در انگشتان پای خود دارند باید مراقب باشند. آنها می بایست از پوشیدن کفش هایی که موجب فشرده شدن انگشتان پا می شوند خودداری کنند. مشکل انحراف شست پا بیشتر در زنان دیده می شود. دلیل این امر این است که زنان به واسطه تعدد در کفش های خود علاقمند به پوشیدن کفش هایی که انگشتان را فشرده میکنند دارند. کفش های پاشنه بلند که در جلو انگشتان پا را فشرده و جمع میکنند موجب تسریع در ایجاد انحراف شست پا خواهند شد. همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم عامل وراثت نیز در بروز این بیماری اثر بسزایی دارد.

به طور کلی در کنار عامل وراثت و ژنتیک سه مورد زیر از جمله علل بروز انحراف شست پا خواهند بود.

 • ایستادن طولانی مدت با کفش های نامناسب
 • استفاده از کفش های نامناسب که موجب جمع شدن انگشتان پا می شوند.
 • وجود بیماری های مختلف مانند روماتیسم که بر مفاصل اثر سو دارد.

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی درمان هالوکس والگوس به سایت دکتر بهنام سلیمانی مراجعه کنید

 

تشخیص انحراف شست پا

برای تشخیص انحراف شست پا نیاز نیست شما از امکانات پزشکی زیادی استفاده کنید. در واقع یک پزشک عمومی هم می تواند این نوع بیماری را در استخوان انگشت شست شما تشخیص دهد. دلیل این امر این است که این انحراف و ناهنجاری با چشم غیر مسلح به خوبی مشاهده خواهد شد. به همین دلیل نیاز به امکانات و تجهیزات پزشکی خاصی ندارد. در صورتی که میزان انحراف شست پا زیاد باشد به گونه ای که پزشک قصد جراحی آن را داشته باشد. پزشک می تواند از عکسبرداری کمک بگیرد. برای این منظور از اشعه ایکس در عکسبرداری کمک خواهند گرفت. این نوع از عکسبرداری یکی از راحت ترین روش های شناسایی ناهنجاری در استخوان است. 

 

روش های درمان انحراف شست پا

ما در بالا علائم و علت های بروز انحراف شست پا را توضیح داده و تشریح نمودیم. در این قسمت از محتوا قصد داریم در مورد روش های درمان این بیماری مطالبی را بیان کنیم. بسته به میزان این بدشکلی و میزان پیشرفت آن، نوع درمان و وسیله درمانی انتخاب می شود. لوازم و وسایل کمکی فراوانی (عمدتا هم با اهداف تجاری ) برای درمان این بدشکلی وجود دارد و ارائه میشود. به طور کلی روش های درمان این بیماری را می توان در دو دسته دارویی و غیر دارویی جای داد. ما روش های مختلف درمان انحراف شست پا را در زیر ذکر کرده و به توضیح و تشریح هر کدام می پردازیم.

 • استفاده از کفش مناسب
 • استفاده از ارتوتیک در کفش
 • استفاده از باند یا پد مخصوص هالوکس والگوس
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم نواحی اطراف شست پا
 • استفاده از داروهای مسکن برای کاهش درد انحراف شست پا
 • ماساژ مرتب انگشت برای کاهش درد و بهبود انحراف شست پا
 • استفاده از طب سوزنی
 • استفاده از فیزیوتراپی
 • استفاده از ورزش های مخصوص انحراف شست پا
 • افزایش قوس کف پا
 • جراحی

برای درمان ساده و کم هزینه انحراف شست پا لازم است از کفش های مناسب استفاده کنید. کفشی مناسب است که انگشتان پا را جمع نکند. همچنین کفش مناسب باید هنگام راه رفتن موجب احساس درد در هیچ قسمتی از پا نباشد. مناسب ترین این کفش ها کفش های ورزشی و صندل ها هستند. این کفش ها پنجه ای کاملا پهن و باز داشته و از جمع شدن انگشتان پا جلوگیری خواهند کرد. در صورتی که خانم ها علاقه به پوشیدن کفش های پاشنه بلند دارند باید توصیه های زیر را رعایت کنند. به طور مثال پاشنه کفش آن ها نباید از دو سانتی متر بیشتر باشد. همچنین کف کفش باید لژ داشته و نرم و راحت باشد. کفش های پاشنه بلندی که نوک تیز دارند و پاشنه آن ها بیش از سه سانتی متر است بسیار آسیب رسان خواهند بود. این مدل کفش ها فضای کافی برای انگشتان پا نداشته و شرایط ایجاد انحراف شست پا را ایجاد می کنند.

شما می توانید از مسکن های معمولی برای کاهش درد استفاده کنید. استفاده از این مسکن ها نیازی به تجویز پزشک ندارد. البته ما این روش را توصیه نمی کنیم زیرا مصرف خودسرانه مسکن عوارضی برای سلامتی شما خواهد داشت.

ما در این بخش چند مورد از بهترین و سودمندترین وسایل کمکی که با مطالعه و طی سالها استفاده ، ایرادات آن برطرف شده و دارای فیدبک درمانی ایده آلی از سوی بیماران بوده  و مورد تایید متخصصان این حوزه بوده  را معرفی میکنیم . همه این ارتوزها  در موسسه ارتوز و پروتز سلیمانی و توسط متخصصین ارتوز و پروتز به بیماران ارائه می گردد .

 

پد لاانگشتی بونیون

 

 

 

این پد از جنس سیلیکون می باشد و سازگاری بسیار زیادی با انگشتان جهت استفاده دارد.

این پد در داخل کفش استفاده می شود.

هدف از استفاده از آن در وهله اول کاهش درد و در مرحله دوم اصلاح و مهار بدشکلی می باشد.

 

 


بیشتر بدانیم از : درمان پای پرانتزی گروه ادونس کلینیک 


 

 

اسپیلنت هالوکس فیکس

 

 

 

این بریس جهت استفاده شبانه کاربرد دارد .از جنس ABS ساخته شده است .

راست و چپ ندارد و فاقد سایز بندی می باشد .

این بریس خاصیت مهار کنندگی بسیار مطلوبی دارد و دارای مفصل می باشد .

داشتن مفصل باعث می شود بتوان از آن برای راه رفتن به صورت پا برهنه نیز استفاده کرد.

 

کش مخصوص تمرین جهت درمان هالوکس والگوس 

 

 

استفاده از وسیله در کنار لوازم اصلاحی ذکر شده در بالا می تواند بصورت ایده آلی بدشکلی هالوکس والگوس را مهار کند. در موسسه آرتوز و پروتز سلیمانی روش و برنامه درمانی این وسیله به بیماران ارائه خواهد شد .

 


بیشتر بدانیم از :  کمربند طبی گروه ادونس کلینیک


 

کفش مخصوص هالوکس والگوس

ما در موسسه ارتوز و پروتز سلیمانی کفش های کاملا اختصاصی برای بیماران هالوکس والگوس می سازیم داشتن اختلاف ارتفاع مناسب زیره کفش ، رویه انعطاف پذیر و مطابق با قسمت قدامی پا( سینه پا ) ، وجود کفی های اختصاصی کامپیوتری جهت برداشتن فشار از نقاط حساس، ...از ویژگی های این کفش ها می باشد.

 با ما در تماش باشید.

 پرسش و پاسخ
 1. من یک پد میخواهم که برای بیماری هالوکس والگوس مناسب و راحت باشه

  1. سلام با کلینیک تماس بگیرید و راهنمایی بگیرین 02188544009

 1. سلام درحین استفاده ازپدشست پایه دردخفیف میگیره ایاطبیعیه

  1. سلام تا یه حدی بله البته باید پد هم باید بررسی بشه

 1. من انگشت کنارشصت پای راست سوار شصت شده است

  1. به پیج کلینیک در اینستاگرام سر بزنید وسیله مد نظر معرفی شده advanced_clinic@

 1. شست پایم برآمدگی دارد و هنگام کفش پوشیدن و راه رفتن اذیتم می کند درمان اش را می شه بگید چی کنم آدامس اصفهان است

  1. سلام .نیاز به مراجعه حضوری و اسکن کف پا هست .با کلینیک تماس بگیرید 02188544009 البته بصورت غیرحضوری هم امکانش هست

 1. سلام ازقیمت وسفارش توضیح می خواستم

  1. سلام .با کلینیک تماس بگیرید 02188544009 هم حضوری هم غیرحضوری میتونید تهیه کنید

 1. باسلام مدتیه قوز پام به شدت درد میکنه و احساس میکنم انگشت پاهام هم به مرور به سمت مخالف کشیده میشهو متاسفانه همین امر باعث شده کف پاومچ پا هم به شدت درد میکنههرکفشی هم میپوشم با پام اصلا سازگاری نداره و اذیت میشم بهترین و بادوامترین نوع پد لاانگشتی برا انحراف پا رو میخوام ممنونه

  1. سلام .نیاز به مراجعه حضوری و اسکن کف پا هست .با کلینیک تماس بگیرید 02188544009 مشاوره رایگان هست

 1. من میخام لا انگشتی سفارش بدم ب چ نحوه ی میتونم

  1. سلام .با کلینیک تماس بگیرید 02188544009 غیرحضوری هم میشه

 1. قیقت چنده؟؟؟

  1. تماس بگیرید 02188544009

 1. قیمت لاانگشتی میخواستم من شهریتانم

  1. بایستی با کلینیک تماس بگیرید 02188544009

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com