کفش طبی مردانه

کفش طبی مردانه

در دنیای امروزه بسیاری از افراد از اهمیت و تأثیر واقعی کفش‌ها بر سلامت پاها غافل هستند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه یک جفت کفش می‌تواند به بهترین شکل ممکن از سلامت مچ مراقبت کند؟ کفش طبی مردانه، طراحی شده‌ تا علاوه بر زیبایی ظاهری از سلامت پاهای شما نیز مراقبت کند. این کفش‌ها علاوه بر تسکین درد مچ و پا، می‌توانند در درمان مشکلاتی همچون آرتروز، صافی کف پا و خار پاشنه مؤثر باشند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با ویژگی‌های این نوع کفش آشنا شویم.

 

آشنایی با کفش طبی مردانه

این کفش‌ها نه تنها محافظی برای پاها، مچ پا و ساق هستند، بلکه شامل ویژگی‌ها و کارکردهایی بوده که از نظر پزشکی مفید است. در بعضی موارد کفش طبی مردانه با کفش‌های معمولی تفاوت چندانی ندارند. اما شاید این سوال پیش آید که پستفاوت آنها در چیست؟ تفاوت کفش طبی مردانه با کفش‌های معمولی در قسمت پنجه و فضایی است که در اختیار پا قرار می‌دهد. کفش‌ طبی مردانه معمولا فضای بیشتری را در اختیار پا گذاشته تا از فشرده شدن پا جلوگیری شود. افرادی که از کفش طبی مردانه استفاده می‌کنند، هنگامی که آن را می‌پوشند احساس راحتی بسیاری دارند. کف کفش‌های طبی قابلیت ضربه‌گیری دارد و از پا در برابر ضربه محافظت می‌کند. این ویژگی کفش طبی مردانه موجب محبوبیت آن برای افرادی شده که دچار درد و ناراحتی پا هستند.

 

کفش طبی مردانه - ادونس کلینیک

 

ویژگی های بهترین کفش طبی مردانه

بهترین کفش‌ طبی مردانه باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به سلامت پاها و راحتی افراد کمک کنند. در ادامه ویژگی‌هایی که یک کفش‌ طبی مردانه باید داشته باشد را مورد بررسی قرار دادیم:

 • لژ کفش باید به بهترین شکل ممکن از پشتی پا و کمر حمایت کند. این ویژگی باعث می‌شود فشار از مچ پا و کمر برداشته شود و به توازن بدن کمک کند.
 • کفش‌های طبی باید دارای انحنایی مناسب برای قوس پا باشند. این ویژگی به توزیع وزن بدن در پاها، به بهترین شکل کمک می‌کند و از درد و خستگی پاها جلوگیری خواهد کرد.
 • کفش‌های طبی باید سبک باشند تا موجب خستگی پاها نشوند.
 • انتخاب موادی که به تنفس پوست پا کمک می‌کند، بسیار مهم است. این مواد به جلوگیری از تعریق بیش از حد و ایجاد بوی نامطبوع کمک خواهند کرد.
 • وجود بند قابل تنظیم در کفش به شما این امکان را می‌دهد که کفش را به اندازه دلخواه خود تنظیم کنید.
 • کفش‌های طبی باید دارای سیستم مناسبی برای جذب ضربه‌ها باشند تا از آسیب به مفاصل و پاها جلوگیری کنند.
 • وجود زبانه در کفش به جلوگیری از ورود ذرات خارجی به داخل کفش کمک می‌کند. همچنین در تمیزی و تنفس پا بسیار موثر است.
 • طراحی کفش نیز یکی از مواردی است که دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. کفش‌های طبی معمولاً ظاهری جذاب دارند تا شما بتوانید آن‌ها را با لباس‌های مختلفی بپوشید.

با توجه به این ویژگی‌ها، بهترین کفش‌های طبی می‌توانند به شما کمک کنند تا سلامت پاهای خود را حفظ کنید و از حس راحتی ایجاد شده، لذت ببرید.

 

کفش طبی مردانه - ادونس کلینیک

 

مزایای استفاده از کفش طبی مردانه

استفاده از کفش طبی مردانه نه تنها به بهبود نحوه راه رفتن و دویدن کمک می‌کند، بلکه مزایای بی‌شمار دیگری نیز دارد. این کفش‌ها با توجه به نیازهای خاص پاها، طراحی و ساخته می‌شوند. بنابراین در محافظت از سلامت پاها و مشکلاتی در ناحیه‌ کمر، لگن و پا عملکرد خوبی دارند. در ادامه به مزایای استفاده از این نوع کفش‌ها پرداخته‌ایم.

حفظ سلامت پاها

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از کفش‌های طبی، حفظ سلامت پاها به بهترین شکل است. این کفش‌ها به توزیع وزن بدن در پا کمک کرده که از بروز مشکلات مرتبط به پاها جلوگیری می‌کنند.

کاهش دردها و ناراحتی‌ها

کفش‌های طبی برای افرادی هستند که دچار درد مچ پا، کمر، زانو یا سایر بخش‌های پا شدند. طراحی مناسب و پشتیبانی از مفاصل و عضلات باعث کاهش دردها و ناراحتی‌ها می‌شود.

افزایش گردش خون

افرادی که بیشتر از ناراحتی‌های پا رنج می‌برند، کسانی هستند که مبتلا به نوروپاتی دیابتی می باشند. زیرا این افراد درد و ناراحتی را در پاهای خود احساس می‌کنند. درمان نکردن آن موجب بروز اختلالات دیگر و گسترده‌تر شدن آنها خواهد شد. استفاده از کفش‌های طبی که فضای بیشتری را در اختیار پا قرار می‌دهند، موجب افزایش گردش خون می‌شود. این نوع کفش‌ها باعث کاهش درد در افراد نوروپاتی دیابتی شده و به آنها احساس راحتی می‌دهد.

کاهش خستگی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد کفش‌های طبی با توزیع بهتر وزن بدن و حمایت از ماهیچه‌ها و مفاصل، خستگی پاها را در طول روز به حداقل می‌رسانند.

پیشگیری از مشکلات پا

استفاده از کفش‌های طبی به عنوان یک عامل پیشگیری در مقابل مشکلات پا مانند آرتروز، بونیون، کیست پاشنه، و کمردرد عمل می‌کند.

تنظیم درجه حرارت پاها

بسیاری از کفش‌های طبی دارای مواد تنفسی هستند که به تنظیم درجه حرارت پاها کمک می‌کنند. این ویژگی کفش طبی مردانه  باعث جلوگیری از بروز تعریق بیش از حد و ایجاد بوی نامطبوع می‌شود.

ایجاد توازن بهتر در هنگام راه رفتن

کفش‌های طبی به توازن بهتری در حین راه‌رفتن کمک می‌کنند و از خطر افتادن، آسیب مفاصل و استخوان‌ها جلوگیری می‌کنند.

کمک به توزیع وزن بدن

استفاده از کفش‌های طبی باعث توزیع بهتر وزن بدن می‌شود و به کاهش فشارهایی که بر روی مفاصل و استخوان‌ها است، کمک می‌کند.

انتخاب‌های متنوع

یکی دیگر از مزایای کفش طبی مردانه وجود آنها در طرح و رنگ‌های متفاوت است. با وجود تنوع در طراحی و سبک‌های مختلف، شما می‌توانید کفش‌های طبی را با انواع لباس‌ها ست کنید.

 

کفش طبی مردانه - ادونس کلینیک

 

ساخت کفش طبی مردانه چگونه است؟

شاید تا به حال این سوال پیش آمده باشد که نحوه ساخت کفش طبی مردانه چگونه است که موجب تفاوت آن با کفش‌های دیگر شده است؟ جالب است بدانید که در تمام مراحل تولید کفش طبی مردانه، ارتوپد فنی نظارت دارد یا خود آنها این کار را انجام خواهند داد. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه ساخت این کفش را بررسی کنیم.

در اولین قدم باید اندازه گیری برای طراحی کفش صورت گیرد. بیمار در این هنگام مشکلاتی که در پای خود دارد را باید بازگو می‌کند. زیرا باید در ساخت کفش به این موارد توجه کرد.

مرحله دوم قالب گیری کفش طبی مردانه است. در این قسمت از کفش مورد نظر شما طرحی ایجاد شده است. در این حین امکان دارد از پای بیمار عکس بگیرند یا با گچ قالب گیری شود.

تهیه لست در مرحله بعدی صورت می‌گیرد، لست‌ها در حقیقت یک نمونه‌ی شبیه‌سازی شده پای بیمار هست. از این لست می‌توان به اطلاعات دقیق‌تری برای ساخت کفش طبی رسید.

پس از تهیه لست، باید یک لایه پلاستیکی بر روی آن کشیده شود تا یک کفش واقعی را به نمایش بگذارد. در این حین فرد زمانی که آن را تست می‌کند، مشخص می‌شود که این لست برای پا مناسب هست یا نه. اگر در این تست، لست تهیه شده هر ایرادی داشته باشد باید آن را برای بیمار رفع کرد.

در صورتی که فرد لست را امتحان کرد و مناسب پای بیمار بود، چرم یا لاستیک بر روی آن ساخته خواهد شد. سپس دوباره آن را باید تست کنید تا اگر مشکلی در کفش بود، ارتوپد آن را رفع کند. 

اگر همه‌ی موارد کفش ساخته شده مورد پسند فرد بود، می‌تواند در مورد رنگ چرم، نوع چرم و همچنین رنگ آن از متخصص تولید کفش خود مشورت بگیرید. همه این موارد به شرایط شما و در نهایت تجویز پزشک متخصص بستگی دارد.

 

بهترین کفش طبی مردانه در ایران

کفش ‌های طبی دارای خصوصیت ‌های منحصر به فردی هستند. از جمله تفاوت ‌هایی که کفش‌ های طبی با کفش ‌های عادی دارند می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کفش‌ های طبی متناسب با سایز پای اشخاص ساخته شده و بدین ترتیب محدودیتی در رابطه با سایز کفش وجود ندارد.
 • بهترین کفش طبی چرم فضای عمودی بسیاری را در اختیار پای اشخاص قرار می‌ دهد که این ویژگی اغلب برای اشخاصی که مبتلا به ناهنجاری ‌هایی مثل پا چنگالی هستند خیلی مناسب است.
 • کفی و پاشنه‌ کفش‌ های طبی از اتیلین وینیل استاپ ساخته شده است که با هدایت پاشنه‌ پا به طرف بالا، فشار وارده بر پا را کم می کند.
 • ساختار کفش‌ های طبی به نوعی است که علاوه بر محافظت و مراقبت از پاشنه‌ پا، پا را در حین راه رفتن در حالت مناسب و مطلوبی قرار می ‌دهد.
 • بافت مناسب بخش میانی و خارجی کفش باعث می‌ شود تا پاها کاملا محافظت شده باشند و در هنگام راه رفتن از ساییده شدن پاها جلوگیری کنند.

کفش طبی که از استاندارد کافی برخوردار است؛ بایستی دارای رویه ‌ای باشد که از جنس چرم طبیعی اصل است یا در صورت استفاده از چرم مصنوعی، از مواد اولیه با کیفیت تولید شده باشد. رویه کفش طبی بایستی از انعطاف ‌پذیری مناسبی برخوردار باشد. کفی کفش طبی که یکی از مهمترین بخش های کفش است و به طور ویژه به آن پرداخته میشود بایستی به صورتی ساخته شود که در استفاده طولانی مدت سبب ایجاد خستگی در شخص نشود و همچنین مطابق با قوس کف پا طراحی شده باشد. فضای درونی کفش هم بایستی با آستری کاملا پوشانده شود که وظیفه عرق ‌گیری را به درستی انجام داده باشد و رطوبت پا را کامل جذب کند. و از مهم ‌ترین قسمت دیگر کفش طبی ، زیره آن است که بایستی به حد کافی انعطاف ‌پذیر باشد تا مانع وارد شدن آسیب به پا شود و راحتی لازم را در هنگام حرکت فراهم کند.

 

راهنمای خرید کفش طبی مردانه

برای خرید کفش طبی مردانه یا هر نوع کفش طبی دیگری باید به نکاتی توجه کنید، تا در نهایت پا در آن احساس راحتی کند. این نکات می‌تواند شامل مواردی مانند سایز کفش، انحنای کفش و دیگر مواردی که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت، باشد.

توجه به سایز کفش یکی از موارد مهمی است که در خرید کفش باید به آن توجه کنید. فراموش نکنید که سایز کفش‌ها استاندارد نیست. زیرا قالب کفش‌ها در برندهای مختلف متفاوت بوده، بطوری که اندازه کفشی با سایز 40 ممکن است با کفشی دیگری که در همین سایز است، تفاوت داشته باشد. همچنین باید از انتخاب کفش‌هایی که پاشنه بلند، خیلی تنگ یا خیلی بزرگ هستند، بپرهیزید.   

توجه داشته باشید که در هنگام خرید باید هر دو جفت کفش را بپوشید و چند قدمی با آن راه بروید. زیرا باید کفشی را انتخاب کنید که با پای شما به خوبی تناسب داشته باشد. چون در دراز مدت آن کفش می‌تواند بر فعالیت جسمی و سلامت بدن تاثیر گذار باشد.

یکی از مواردی که خیلی در خرید کفش طبی مردانه مهم است، سینه کفش است. حتما در هنگام خرید به این موضوع توجه کنید، زیرا در هنگام خم کردن پا، سینه کفش است که به پا کمک می‌کند. 

پاشنه پا یکی اعضای مهم پا هست که در حفظ تعادل بدن تاثیرگذار است. در هنگام خرید کفش طبی مردانه باید دقت کنید که پاشنه پا به خوبی در کفش جای می‌گیرد. اگر در هنگام تست کفش متوجه شدید پاشنه پا به سمت پایین کشیده می‌شود، از خرید آن بپرهیزید.

کفی طبی در نحوه عملکرد پا و همچنین کفش تاثیر مثبتی می‌گذارد. بنابراین در هنگام خرید کفش طبی مردانه به این موضوع حتما دقت کنید. اگر قصد دارید که از کفی طبی استفاده کنید، کفش باید کمی بزرگ‌تر از پای شما باشد.

 

 

مراکز فروش کفی طبی کفش

 

 

برای فعالیت‌های مختلف از کفشی استفاده کنید که مناسب همان فعالیت است. برای مثال در هنگامی که ورزش می‌کنید  آن هم در هوای گرم، پا ممکن است کمی بزرگ‌تر از حالت عادی خود شود. پس در هنگام خرید به این موضوع هم توجه داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که برای سفارش بهترین کفش طبی مردانه، در مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت می‌توانید به سایت ادونس کلینیک مراجعه کنید. با استفاده از مشاوران این سایت می‌توانید با اسکن کف پا  خود به بهترین نتیجه در انتخاب کفش طبی خود برسید.  

 

 

 

کفش طبی مردانه - ادونس کلینیک

 

قیمت کفش طبی مردانه

شاید تا الان با قیمت‌های متنوع کفش طبی مردانه در بازار روبه رو شده باشید. این تفاوت قیمت‌ها بستگی به عوامل متعددی دارد. این عوامل شامل مواردی مانند جنس کفش، مواد بکار رفته در ساخت کفش و سایر مواردی که در ادامه بررسی می‌کنیم، می‌شود.

موارد بکار رفته در لایه داخلی کفش

همانطور که اشاره شد، یکی از مواردی که در تعیین قیمت کفش طبی مردانه تاثیر گذار است، موارد بکار رفته در لایه داخلی کفش است. این لایه باید طوری باشد که پا در آن عرق نکند و در مجاورت هوا قرار بگیرد. 

رویه کفش‌ طبی مردانه

رویه کفش‌های طبی از دیگر مواردی است که در قیمت کفش تاثیر دارد. این رویه کفش باید از جنسی سبک و همچنین مقاوم در برابر ضربه باشد. زیرا به کفش این ویژگی را می‌دهد که از پا در برابر ضربه و هر گونه آسیبی، محافظت کند.

کفی کفش طبی مردانه

کفی کفش‌های طبی یکی از مواردی است که در عملکرد کفش طبی مردانه، تاثیر مثبتی می‌گذارد. کفی‌های طبی اغلب بطور سفارشی تولید می‌شوند. برای ساخت آنها از پا عکس گرفته می‌شود، زیرا باید برای پا بهترین عملکرد را داشته باشد.

 

خرید کفش طبی مردانه برای دیسک کمر

دیسک کمر از بیماری فتق است. فتق دیسک به آسیب دیسک ها میان مهره های ستون فقرات اشاره دارد که ضعف ایجاد می کند. این اختلال و بیماری قابل درمان است به شرطی که به طور روزمره کفش طبی برای دیسک کمر را استفاده نمایید. در این مقاله ویژگی های بهترین کفش برای دیسک کمر را برای آقایان معرفی کرده ایم. وقتی صفحات دیسک بین مهره های ستون فقرات آسیب ببینند و از گونه طبیعی خود خارج شوند، فتق دیسک کمر اتفاق می افتد. این گونه بیماری و اختلال فقط با پوشیدن کفش متناسب برای دیسک کمر قابل کنترل است.

 

 

بستن کمربند بعد از عمل دیسک کمر

 

 

بهترین کفش طبی مردانه دیسک کمر ویژگی ها و خصوصیت های زیر را دارد:

 • وزن سبک

یکی از نکات انتخاب کفش متناسب برای دیسک کمر، سبک بودن آن است. با این ویژگی در صورت راه رفت با سرعت بالا، شخص احساس راحتی خواهد کرد.

 • ثبات کافی

کفش متناسب برای دیسک کمر، کفشی است که پاشنه آن مقداری بلند است تا تعادل لازم را موقع راه رفتن کاملا تأمین کند. اغلب پاشنه ای که میان دو تا چهار سانتیمتر باشد خوب است.

 • قوس مناسب

ایده آل و مناسب ترین کفش برای دیسک کمر مدلی است که از قوس لازم برخوردار است. در موقع راه رفتن، قوس متناسب از درد در قسمت پا و فشار زیاد بر روی ستون فقرات جلوگیری می کند. اگر قوس پای صاف دارید، به دنبال کفشی با پشتیبانی قوس باشید.

 • کنترل حرکت

کفش طبی دیسک کمر بایستی حرکت شما را در زمان قدم برداشتن کاملا کنترل کند تا ضربه شدید کمتری به پاهای شما وارد بشود. حتماً موقع انتخاب و خرید کفش مردانه به این موضوع دقت کنید. همچنین بایستی کفی قابلیت تنفس داشته باشد تا از عرق کردن کاملا جلوگیری نماید. عرق کردن ضمن این که می تواند سبب درد شود، بر روی حرکت شما تاثیر می گذارد.

 • وجود مواد ضربه گیر در کفش

کفش طبی برای دیسک کمر بایستی به مقدار مناسب مواد ضربه گیر داشته باشد تا وقتی که گام بر می دارید و پاها بر روی زمین قرار می گیرند، ضربه به آن ها وارد نشود.

 • انعطاف پذیری

کفش بایستی انعطاف پذیر باشد تا بتواند با حرکات طبیعی پا مطابقت داشته باشد. کفش های سفت می توانند سبب درد شوند. کفش‌ های انعطاف ‌پذیر برای دویدن، پیاده‌ روی متناسب هستند. آنها به شما اجازه می ‌دهند تا پاهای خود را به گونه طبیعی حرکت دهید و خطر آسیب را کم می کنند.

 • توزیع وزن

کفش بایستی وزن را به گونه مساوی در سراسر پا تقسیم کند تا از فشار بر روی ستون فقرات جلوگیری نماید. توزیع وزن در کفش مهم است چون می تواند به جلوگیری از آسیب و بهبود عملکرد کمک کند. کفش هایی که وزن را به گونه مساوی در تمام پا توزیع می کنند، فشار و درد را کم می کند. آنها همچنین به بهتر شدن تعادل کمک می کنند.

اگر که مبتلا به دیسک کمر هستید، سمت مدل های زیر نروید:

• کفش نبایستی در قوزک پا حالت تنگ داشته باشد.

• کفش پاشنه بلند، مهره ها را کاملا بر روی هم تراز نمی کند. پاشنه های بلند می توانند فشار بر ستون فقرات را بسیار زیاد کند و درد را بدتر کنند.

• اگر کفش زانو ها را به طرف درون خمیده کند؛ سبب درد در ناحیه کشکک می شود. بنابراین این نوع از مدل کفش برای این اختلال متناسب نیست.

• کفش های تنگ: کفش های تنگ گردش خون را محدود می کنند. از طرفی کفش گشاد هم سبب کاهش کنترل و فشار به ستون فقرات می شود. تلاش کنید حتما کفش را سایز خود بگیرید.

• کفش های بدون پشتیبانی قوس: کفش های بدون پشتیبانی قوس می توانند سبب بدتر شدن قوس پا و درد شوند. مقدار قوس پای اشخاص یک اندازه نیست، به همین علت مهم است که شما قوس را متناسب با پاهای خودتان انتخاب نمایید. همزمان می توانید از کفی برای تنظیم نمودن آن بهره ببرید.

• کفش هایی که فرسوده یا آسیب دیده هستند: اغلب وقتی دنبال کفش متناسب برای دیسک کمر هستید، یعنی دارید کفش قبلی را دور می اندازید. منتها به هر حال این نکته را آوردم تا بدانید کفش هایی که فرسوده هستند می توانند سبب بی ثباتی و درد شوند.

 

جمع بندی

پا قلب دوم انسان محسوب می‌شود و به همین خاطر باید برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل بود. کفش طبی مردانه یکی از مواردی است که می‌تواند در سلامتی پاها تاثیر گذار باشد. زیرا این کفش‌ها در عملکرد، حفظ تعادل، توزیع مناسب وزن و جلوگیری از تعریق پا نیز مفید واقع شده است.

سوالات متداول

برای خرید کفش طبی مردانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ 

توجه به سایز کفش یکی از موارد مهمی است که در خرید کفش باید به آن توجه کنید.

توجه داشته باشید که در هنگام خرید باید هر دو جفت کفش را بپوشید و چند قدمی با آن راه بروید. زیرا باید کفشی را انتخاب کنید که با پای شما به خوبی تناسب داشته باشد.

پاشنه پا یکی اعضای مهم پا هست که در حفظ تعادل بدن تاثیرگذار است. در هنگام خرید کفش طبی مردانه باید دقت کنید که پاشنه پا به خوبی در کفش جای می‌گیرد.

کفی طبی در نحوه عملکرد پا و همچنین کفش تاثیر مثبتی می‌گذارد. بنابراین در هنگام خرید کفش طبی مردانه به این موضوع حتما دقت کنید.

بهترین کفش طبی مردانه چه ویژگی هایی دارد؟

 • لژ کفش باید به بهترین شکل ممکن از پشتی پا و کمر حمایت کند. این ویژگی باعث می‌شود فشار از مچ پا و کمر برداشته شود و به توازن بدن کمک کند.
 • کفش‌های طبی باید دارای انحنایی مناسب برای قوس پا باشند. این ویژگی به توزیع وزن بدن در پاها، به بهترین شکل کمک می‌کند و از درد و خستگی پاها جلوگیری خواهد کرد.
 • کفش‌های طبی باید سبک باشند تا موجب خستگی پاها نشوند.
 • انتخاب موادی که به تنفس پوست پا کمک می‌کند، بسیار مهم است. این مواد به جلوگیری از تعریق بیش از حد و ایجاد بوی نامطبوع کمک خواهند کرد.


پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com