کفی طبی برای صافی کف پای کودکان
  • صفحه اصلی
  • تازه ها
  • کفی طبی برای صافی کف پای کودکان

کفی طبی برای صافی کف پای کودکان

کفی طبی برای کودکانی با کف پای صاف یکی از مواردی است که بالاترین میزان مراجعات را در مراکز ارتوپدی دارد .

تشخیص صافی کف پا چگونه انجام می شود ؟

در گذشته تشخیص صافی کف به صورت کاملا تجربی و با معاینه و مشاهده بالینی پزشک انجام می شد . در بعضی موارد نیز عکس های رادیوگرافی از کف پا برای تشخیص این دفورمیتی ها انجام می شد .

امروزه با استفاده از دستگاه های اسکن کف ، که اختصاصا برای تشخیص ناهنجارهای کف پا به کار برده میشود ، تشخیص ودرمان و حتی پیگیری روند بهبودی ناهنجارهای کف پا بسیار دقیق تر و بهتر انجام میشود . با استفاده از این دستگاهها که هیچ گونه عوارضی هم ندارد ، می توان هم در حالت ایستایی و هم در حالت راه رفتن معاینه و ارزیابی انجام داد .


برای اطلاع از درمان پای پرانتزی کلیک کنید


تشخیص صافی کف پا در کودکان در چه مراکزی انجام می شود ؟

در ایران تشخیص صافی کف پا و معاینات کف پا ( اسکن و ارزیابی ) در مراکز ارتوز و پروتز (ارتوپدی فنی ) انجام می شود .

موسسه ارتوپدی فنی سلیمانی با داشتن پیشرفته ترین دستگاههای اسکن کف پا داینامیک و اساتیک و دوربین های مخصوص آنالیز راه رفتن ، ارزیابی جامعی از اختلالات و بدشکلی های کف پا انجام می دهد .


بیشتر بدانیم از: پای پرانتزی در کودکان 


با توجه به اینکه بدشکلی های کف پا ( ازجمله صافی کف پا ، و انحرافات پاشنه ، ...) زمینه ساز بروز سایر بدشکلی های اسکلتی عضلانی در مفاصل بالاتر می باشد  و همچنین از آنجاییکه که درمان به موقع انجام نشود ، با تشدید بدشکلی درمان سخت تر می شود ، درمان بموقع  از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

نحوه پذیرش و درمان :

پس از یک مشاوره تخصصی وآگاه ساختن بیمار از وضعیت بدشکلی ، ارزیابی جامعی از بدشکلی ها و انحرافات کف پا توسط درمانگران به عمل می آید :

اندازه گیری زاویه قوس کف پا

ارزیابی نحوه توزیع فشار در نقاط مختلف کف پا

اندازه گیری انحرافات پاشنه ،....

سپس براساس این معاینات وگزارش ها ،کفی مخصوص هر فرد با استفاده از دستگاه CNC تراشیده می شود و طی یک جلسه به بیمار ارائه می گردد .

 پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com