کفی طبی پای صاف

کفی طبی پای صاف

زمانی که کف پا صاف باشد، فرد در زمان راه رفتن احساس درد می کند که این درد از کف پا تا کمر گسترش می یابد به این ترتیب بر روی کیفیت زندگی وی اثر بد می گذارد. کفی طبی پای صاف یکی از محصولاتی است که می تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف سازد.

کسانی که درگیر صافی کف پا هستند باید از قوس کف پای خود محافظت نمایند به این ترتیب استفاده از کفی طبی سبب می شود که از ناهنجاری های ساختاری تا حد زیادی جلوگیری شود.

سرفصل های این مقاله:

  • کفی طبی پای صاف
  • عارضه های مربوط به کف پای صاف
  • مزایای کفی طبی پای صاف
  • کفی طبی پای صاف مناسب برای ورزش
  • بهبود تعادل با کفی طبی پای صاف
  • طراحی کفی طبی پای صاف
  • نوع استفاده از کفی طبی پای صاف
  • حجم کفی طبی پای صاف
  • نکات مهم در مورد کفی طبی پای صاف

 

عارضه های مربوط به کف پای صاف

اگر به کف پای بیشتر افراد دقت شود، دارای یک قوس است اما این قوس در برخی از افراد وجود ندارد. به این ترتیب فرد در زمان راه رفتن احساس کشش زیادی می کند و در طولانی مدت درگیر ناهنجاری می شود. به طور کلی آسیب دیدگی یا پارگی تاندون ها یکی از مشکلاتی است که در خصوص کف پای صاف وجود دارد. یک موضوع دیگر مربوط به آسیب دیدگی های عصبی است که اگر در زمان مناسب پیگیری نشود اثرات مخربی به جا می گذارد و باید بررسی ها در این زمینه صورت بگیرد.

 

کفی طبی پای صاف

 

افرادی که درگیر کف پای صاف هستند احساس درد و خستگی زیادی می کنند. درد و ورم در بخش کف پا سبب می شود که زیربنای کل بدن زیر سوال برود و دردسرساز شود. از سوی دیگر قوس کف پا سبب می شود که وزن بدن بر روی بخش های مختلف تقسیم شود. این مورد سبب بروز کشیدگی در ساختار پار می شود و در نهایت چنین کشیدگی بر روی کمر نیز اثرگذار است.

 

 

صافی کف پا سبب می شود که فرد درگیر درد لگن، زانو درد و همینطور کمردرد شود. یک سری ناهنجاری های بیومکانیکی مثل چرخش مچ پا به بخش داخلی یا خارجی نیز از مشکلاتی است که برای کف پای صاف دیده می شود.  کفی طبی پای صاف کمک می کند تا این مشکلات تا حد زیادی برطرف شود.

 

کفی طبی پای صاف

 

مزایای کفی طبی پای صاف

زمانی که از کفی طبی پای صاف استفاده شود، این کفی ها کمک می کند تا پا در وضعیت عادی نگه داشته شود از سوی دیگر تاندون های پا  و سایر بخش ها به خصوص قوس پا توسط کفی در شرایط مناسبی قرار می گیرد.

کفی طبی پای صاف سبب می شود که فشار بر روی پا به طور مناسب تقسیم شود به این ترتیب از بروز درد تا حد زیادی جلوگیری می شود. کشیدگی و درد ناشی از کشیدگی به واسطه کفی طبی پای صاف بسیار کمتر می شود.

کسانی که کف پای صاف دارند وقتی به صورت ثابت می ایستند درگیر درد می شوند و یا پا دچار ورم می شود به این ترتیب نیاز است که از کفی طبی پای صاف استفاده شود تا درد و ورم تا حد زیادی کاهش یابد. از سوی دیگر مشکلاتی مانند درد مداوم مفصل و یا انحراف شست پا از مشکلاتی است که مربوط به کف پای صاف است. پا دچار سایش می شود و یا درگیر زخم هایی می شود که در ابتدا سطحی به نظر میرسند اما با گذشت زمان این زخمها عمیق تر شده و دردسرساز می شوند.

 

کفی طبی پای صاف

 

کفی طبی پای صاف مناسب برای ورزش

کسانی که درگیر کف پای صاف هستند در زمان دویدن و ورزش اغلب با درد و خستگی زودهنگام روبرو هستند این افراد باید دقت کنند که پرش و وزنه برداری فشار زیادی بر روی پا به خصوص در بخش ساق وارد می کند چنین افرادی می بایست از کفی طبی پای صاف استفاده نمایند. از سوی دیگر نحوه قرارگیری پا روی زمین به واسطه کفی های مخصوص از موضوعات مهمی است که سبب شده تا درد مربوط به صافی کف پا کاهش یابد.

در زمانه ورزش کردن به خصوص کسانی که با وزنه کار می کنند، نحوه درست قرار گرفتن پا روی زمین بسیار مهم است، اسکوات و وزنه برداری نیاز به تقسیم صحیح وزن به مقدار زیادی دارد و این تقسیم بر روی قوس کف پا دیده می شود که کفی طبی پای صاف کمک کننده است.

برای اطلاعات بیشتر راجع به کفش طبی کودکان کلیک کنید

 

بهبود تعادل با کفی طبی پای صاف

گاه دیده می شود که ساختار محافظ قوس کف پا ضعیف می شود و به این ترتیب کف پا دچار صافی می شود. زمانی که این ساختار ضعیف شود نیاز است که از محصولی استفاده شود که تعادل ایجاد نماید این موضوع در بین سالخوردگان گزینه بسیار خوبی است. به طور کلی یک سری تغییرات در تاندون ها پا صورت می گیرد که سبب می شود بر روی نحوه تعادل تاثیرگذار باشد. به هر صورت موقعیت کفی طبی پای صاف سبب می شود تا پا در وضعیت مناسب خود قرار بگیرد.

 

کفی طبی پای صاف

 

طراحی کفی طبی پای صاف

پای هر شخص با شخص دیگر فرد دارد بنابراین کفی که ساخته می شود نیز برای هر شخص با شخص دیگر متفاوت است. وجود برخی از ناهنجاری ها در پا و یا قوس های کفی خود بخشی از موقعیت طراحی کفی طبی پای صاف را شامل می شود. برخی از کفی ها به صورت موقت استفاده می شوند و برخی دیگر هستند که رویکرد متفاوتی دارند.

اندازه و شکل پا و همینطور نوع قرار گرفتن قوس کف پا و یا ساختار مچ از موارد بسیار مهمی است که در زمان ساخت کفی طبی اجرا می شود. از سوی دیگر دیگر از روش های قدیمی قالب گیری استفاده نمی شود و استفاده از اسکن سبب می شود تا ناهنجاری پا به طور دقیق مشخص شود.

 

نوع استفاده از کفی طبی پای صاف

شاید در ابتدای استفاده از کفی طبی پای صاف احساس چندان خوبی نداشته باشید اما وقتی برای مدت طولانی از این کفی ها استفاده کنید میزان ناراحتی شما کمتر و کمتر می شود. دقت کنید که در چند روز اول بهتر است که به مدت یک الی دو ساعت از کفی های طبی استفاده کنید و سپس روزی یک ساعت این زمان را افزایش دهید.

تمیز کردن کفی طبی پای صاف بسیار آسان است و باید توسط دست و با استفاده از آب ولرم و صابون ملایم صورت بگیرد.

ورزشکاران باید در تعویض کفی طبی پای صاف زودتر اقدام نمایند و این مدل از کفی ها به صورت مادام العمر قابل استفاده نیستند و بهتر است که رفته رفته مدل های جدیدتر آن استفاده شود.

 

حجم کفی طبی پای صاف

کفی طبی پای صاف در حجم های مختلفی ساخته می شود. در واقع این کفی ها سبب می شود که فضای داخلی کفش پر شوند. این مدل از کفی ها بین حجم و شکل خمیدگی کف یک ارتباط مشخص برقرار می کنند.

کفی هایی که حجم بالایی دارند برای کفش هایی مناسب هستند که شامل عمق زیاد می شوند. پوتین های کوهنوردی، کفش های اسکی و یا کفش هایی که برای دو مناسب است در این لیست قرار دارند. این مدل از کفی ها برای افرادی که شامل خمیدگی کف پای زیاد هستند مناسب است.

دسته دوم کفی هایی هستند که شامل حجم متوسط هستند این مدل از کفی ها برای کفش هایی استفاده می شود که عمقشان متوسط بوده و برای برخی از کفش های معمولی و ورزشی مورد استفاده هستند. دسته دیگری از کفی ها وجود دارد که با میزان خمیدگی های پا سازگار هستند.

برخی از کفی ها هستند که شامل حجم کم پا بوده و برای کفش هایی که عمق کم دارند استفاده می شود. کفش های دوچرخه سواری و یا کفش های اسکیت در همین لیست قرار دارند.

 

طراحی کفی طبی پای صاف

برای طراحی کفی طبی پای صاف در ابتدا نیاز است که وضعیت پای بیمار مشخص شود و در واقع میزان صافی یا قوس پا ارزیابی شود. از سوی دیگر باید اندازه درستی از کفی برای پا در نظر داشت. مشخص است که قابلیت سازگاری کفی با پا بسیار پر اهمیت است. ارزیابی ها نشان می دهد که برخی از کفی ها دارای مدل های مواج هستند که درد را تا حد زیادی از بین می برند.

 

نکات مهم در مورد کفی طبی پای صاف

بهتر است که برای دوام بیشتر کفی های طبی به صورت منظم آنها را درآورید و در معرض هوا قرار دهید. سعی کنید از کفی هایی استفاده کنید که سبب خیس شدن پای شما نشود و این موضوع باید در زمان طراحی و ساخت کفی طبی پای صاف دقت شود.

موضوع بعدی اینکه نیز است میزان ساییده شدن کفی مشخص شود در واقع اینکه کفی ها به صورت مرتب استفاده شوند سبب ساییدگی می شود و نیاز به تعویض دارند.

 

نتیجه گیری

کف پای صاف در گذشته مشکل بسیار مهمی محسوب می شود به طوری که فرد بسیار درد می کشید و این درد گاه سبب می شد تا در فعالیت روزانه نیز دچار مشکل شود اما امروزه طراحی کفی طبی پای صاف به صورتی است که اجازه می دهد پا در موقعیت درست خود قرار بگیرد و به این ترتیب افراد می توانند درد و کشیدگی ناشی از کف پای صاف را تا حد زیادی از بین ببرند. یک موضوع بسیار مهم در مورد کف پای صاف در کودکان است که اگر از همان سنین کودکی از کفی های مناسب استفاده شود این مشکل تا حد زیادی بهبود می یابد و فرد دیگر دیگر چنین عارضه ای نمی شود.پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com