کفی طبی

کفی طبی

ادونس کلینیک - کفی طبی

کفی طبی

پرمصرف ترین وسیله ای که در مراکز ارتوپدی فنی ارائه می گردد کفی طبی (ارتوپدی) می باشد زیرا برای درمان طیف گسترده ای از عارضه ها کاربرد دارد. کفی طبی دارای جزئیات مختلفی است که این آبشن ها، عامل ایجاد تغییر بیومکانیکی و در ادامه باعث درمان می شود. کفی طبی دارای برآمدگی های مختلفی در قسمت های مختلف می باشد که قرار گرفتن دقیق این برآمدگی ها مطابق با آناتومی زیرپای هر فرد، باعث شیف دادن (جابجا کردن) و متعادل کردن وزن در نقاط مختلف کف پا می شود و این مسئله باعث کاهش فشارها در مفاصل فوقانی می گردد.

 

 

همان طور که گفته شد انطباق پدها و برآمدگی های هر کفی با آناتومی پا نکته کلیدی در تعیین کیفیت کفی می باشد. اگر کفی دقیقا مطابق با پای هر فردی ساخته شود راحتی بسیار زیادی ایجاد کرده و باعث تغییرات بیومکانیکی (منظور تغییرات بیومکانیکی مدنظر درمانگر) بسیار زیادی می شود .

برای ساخت کفی طبی منطبق با پا از روش های مختلفی استفاده می شود. قدیمی ترین روش ساخت کفی طبی اختصاصی، ساخت کفی از طریق قالبگیری از پای بیمار هست. به این صورت که با استفاده از پانداژ گچی، نمونه گچی از کف پای بیمار ساخته می شود و تغییرات لازم بر روی قالب اعمال شده و کفی طبی ساخته می شود. همچنین استفاده از فوم باکس ها روش دیگری برای ساخت کفی های اختصاصی است.

 

ادونس کلینیک - کفی طبی

 

جدیدترین روش ساخت کفی طبی اختصاصی، کفی های اسکنی است که به وسیله روش CAD/CAM ساخته می شود. به وسیله دستگاه اسکن کف پا، اسکن سه بعدی از پای بیمار گرفته می شود و به وسیله نرم افزار اختصاصی، دقیق ترین کفی برای پای بیمار طراحی شده و با دستگاه CNC  تراشیده می شود.

 

 

ادونس کلینیک - کفی طبی

 

موسسه ارتوپدی فنی سلیمانی با داشتن جدیدترین وکامل ترین  تجهیزات و همچنین دارا بودن نیروهای متخصص در تمامی عرصه های ارائه ساپورت های کف پایی و همچنین کفش و صندل ارتوپدی، آماده ارائه بهترین خدمات در این حوزه می باشد و تمامی انواع مختلف کفی های ارتوپدی (توضیح داده شده در بالا) در این مرکز ارائه می گردد.

 


بیشتر بدانیم از : پای پرانتزی


 

کفی طبی پیش ساخته (prefabricated)

محل ارائه این کفی ها اصولا داروخانه ها و فروشگاه های تجهیزات ارتوپدی می باشد.

اصولا از دو دسته دیگر ارزان تر هستند.

ارزش درمانی خاصی ندارند زیرا توسط افراد غیرمتخصص ارائه می شوند. به تعداد زیاد تولید می شوند و از آنجایی که هدف، ارائه تعداد زیاد به مصرف کننده است طبیعتا باید ارزان قیمت باشد بنابراین از مواد مرغوبی استفاده نمی شود.

تاثیر بیومکانیکی بسیار کمی دارند.

این دسته از کفی ها اصولا به وسیله متخصصین ارتوز و پروتز ارائه می گردد.

بعد از اینکه بیمار معاینه می شود تغییرات لازم بر روی بیس کفی اعمال می شود سپس ارائه می گردد.

پرمصرف ترین نوع کفی طبی می باشند زیرا هم نسبت به کفی های اختصاصی ارزان قیمت تر هستند و هم اینکه به ابزار های اختصاصی نیاز ندارد.

کفی طبی cumtom made

این دسته از کفی ها به لحاظ درمانی درواقع با کیفیت ترین کفی طبی هستند.

کفی طبی که به صورت CAD/CAM ساخته میشوند و همچنین کفی هایی که با قالب گیری ساخته می شوند در این گروه قرار می گیرند.

 

ادونس کلینیک - کفی طبی

 

نمونه ای از کفی های ساخته شده به صورت قالب گیری در موسسه ارتوپدی فنی سلیمانی

برای ساخت کفی طبی ارتوپدی از چه جنسی استفاده می شود؟

برای ساخت کفی طبی عمدتا از فوم یا مواد پیو استفاده می شود.

در انواع خاصی از کفی ها از مواد ترموپلاستیکی مانند پلی پروپیلن نیز استفاده می شود.

در بعضی موارد برای ساخت کفی های اختصاصی با ماندگاری بالا از مواد فیبرکربن استفاده می شود.

کفی برای افرادی با زخم دیابتی

افرادی که از بیمار دیابت رنج می برند بخاطرنبود حس و نازک بودن پوست ناحیه کف پا و همچنین ایمبالانس بودن عضلات کف پا در معرض زخم کف پا می باشند.

زخم دیابتی در تمام نقاط کف پا می تواند ایجاد شود ولی اصولا زخم در ناحیه تنار کف پا و انگشت شست ایجاد می شود.

 

ادونس کلینیک - کفی طبی

 

ما در موسسه ارتوپدی فنی سلیمانی با استفاده از جدیدترین اسکنرها نقاط آسیب دیده یا در معرض آسیب را شناسایی کرده و کفی طبی OFFLOADER ارائه می دهیم.

 

ادونس کلینیک - کفی طبی

 

کفی طبی اختصاصی برای درمان خارپاشنه

یکی از پرتکرارترین مراجعین برای دریافت کفی، افراد مبتلا به خارپاشنه و پلنتارفاشیاتیس می باشد.

کشش دائمی نیام کف پایی(فاشیای کف پا ) در اثر فعالیت ها و پیاده روی های روزانه باعث التهاب نیام کف پا شده و در نتیجه باعث رسوب کلسیم در محل اتصال آن به استخوان پاشنه شده و در ادامه باعث ایجاد استئوفیت و این به مرور باعث درد می شود که اصطلاحا خارپاشنه (heel spur)   اطلاق می شود .

 

ادونس کلینیک - کفی طبیادونس کلینیک - کفی طبی

 

تزریق مسکن های کاهنده درد، مدالیته های فیزیوتراپی،... انواع روش های درمانی برای خارپاشنه است.

ولی بهترین و اساسی ترین راه درمان خارپاشنه استفاده از ساپورتیوهای کف پا هست زیرا فرآیند راه رفتن یک فرآیند دائمی است و تا زمانی که نیروها تعدیل و برداشته نشوند، کشش و التهاب نیام کف پا برطرف نخواهد شد.

ما در موسسه ارتوپدی فنی سلیمانی پس از سال ها تجربه در سرویس دهی به این مراجعین، کفی های اختصاصی برای این بیماران می سازیم که باعث رفع کشش و التهاب فاشیای کف پا شده و در نتیجه  درمان خارپاشنه می شود.

در ساخت کفی مخصوص خارپاشنه از تکنیک و مواد ویژه ای استفاده می شود.

 

ادونس کلینیک - کفی طبی

 

کفی طبی مخصوص بدشکلی های کف پا کودکان (کفی مخصوص کف پا صاف برای کودکان )

نبود قوس طولی کف پا که به آن کف پای صاف گفته می شود یکی از فراوان ترین بدشکلی ها در کف پای کودکان می باشد.

در صورتی که چرخش و انحرافاتی در پاشنه و کل ساختار پا وجود نداشته باشد کفی طبی اختصاصی بهترین گزینه برای درمان این مشکل می باشد.

در موسسه ارتوپدی فنی سلیمانی کفی طبی اختصاصی با استفاده از دقیق ترین اسکنرهای کف پا  و سیستم های CADSOL3D ساخته و ارائه می شود.

همچنین معتبرترین شاخص های مربوط به بدشکلی های کف پا و انحرافات پاشنه و همچنین زاویه قوس طولی کف پا اندازه گیری شده و برای مقایسه برای بررسی میزان بهبودی استفاده می شود.

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com