تشخیص صافی کف پا و درمان صافی کف پا
  • صفحه اصلی
  • تازه ها
  • تشخیص صافی کف پا و درمان صافی کف پا

تشخیص صافی کف پا و درمان صافی کف پا

صافی کف پا یکی از فراوان ترین بدشکلی هایی است که در کف پا می باشد و به زبان ساده به حالتی اطلاق می شود که در آن قوس طولی کف پا وجود نداشته باشد .به صورت غیر تخصصی و در بیان عامیانه ، هر نوع بدشکلی در کف پا ، صافی کف پا گفته می شود در حالیکه بدشکلی های کف پا انواع گوناگونی دارد وهر کدام رویکرد های درمانی خاص خود را دارد .

 

در مورد سن پدید آمدن قوس پا ، نظرات گوناگونی وجود دارد .بنابراین اینکه دقیقا چه سنی باید درمان شروع شود عقیده های گوناگونی وجود دارد .

ما در موسسه ارتوز و پروتز سلیمانی ، در زمینه درمان صافی کف پا به صورت کاملا اختصاصی عمل میکنیم .

شاخص های گوناگونی را برای معاینه ، اندازه گیری میزان صافی کف پا اندازه گیری می کنیم .

معاینات دقیق و اختصاصی هم با استفاده از دستگاه اسکن کف پا و هم با استفاده از دوربین های مخصوص توسط متخصصین ارتوز و پروتز انجام می شود .

داده های هر معاینه بایگانی می شود و نتایج برای دوره های مختلف مقایسه می شود .

کفش مناسب برای صافی کف پا

 

کفش مناسب برای صافی کف پا برای اینکه حداکثر اثربخشی را داشته باشد باید اختصاصی برای آن فرد ساخته شود علت این موضوع به این دلیل می باشد که الگوی بدشکلی از فردی به فرد دیگرمتفاوت می باشد بنابراین باید کفش اختصاصی باشد .

 

کفش های ارتوپدی باید ساقدارباشد و فضای کافی برای اعمال کفی داشته باشند .همچنین باید دیواره های محکمی برای جلوگیری از چرخش ها و بی ثباتی ها در حین راه رفتن داشته باشند .

اندازه بودن کفش نکته بسیار مهمی می باشد اگر کفش بزرگ یا کوچک باشد و محیط های آن مناسب نباشد ، آزار دهنده می شود . بنابراین کفش های ارتوپدی باید اختصاصی ساخته شود .الگوی کفی داخل کفش برای اینکه مطابق با الگوی کف پا باشد انجام معاینات کف پا الزامیست .انجام این معاینات مستلزم انجام اسکن کف پا و ارزیابی های دقیق می باشد .

 ما در موسسه ارتوز و پروتز سلیمانی امکانات معاینه دقیق و طراحی و ساخت کفش های اختصاصی را برای بیماران و مراجعین فراهم نموده ایم .

با ما در تماس باشید .


پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com