صندل و کفی های اختصاصی و طبی دوران بارداری
  • صفحه اصلی
  • تازه ها
  • صندل و کفی های اختصاصی و طبی دوران بارداری

صندل و کفی های اختصاصی و طبی دوران بارداری

 

 

سلامت پای مادران باردار

(صندل و کفی های اختصاصی و طبی دوران بارداری)

در دوران بارداری ساختار کلی بدن دستخوش تغییرات قابل توجهی می شود و به دنبال آن بیومکانیک راه رفتن نیز تغییر می کند بنابراین مراقبت از پای مادران دردوران بارداری می تواند نقش تعیین کننده ای در کاهش صدمات دائمی به مفاصل و ستون فقرات به همراه داشته باشد .

 

دردوران بارداری وزن مادر به صورت قابل توجهی افزایش می یابد .انحنای ستون فقرات کمری افزایش می یابد .

نقطه ثقل بدن جابجا می شود .همچنین تغییرات هورمونی باعث شلی ماهیچه ها و رباط ها می شود و این مسئله باعث از بین رفتن انحناهای کف پا ،بدشکلی های پاشنه و انحراف مچ پا می شود ،به طوری که برای سازگاری با شرایط ساختاری جدید ، الگوی راه رفتن به صورت خود به خودی تغییر می کند .

تغییر الگوی راه رفتن باعث می شود قسمت هایی از پا تحت فشار مضاعف قرار بگیرد و با توجه به بدشکلی های ایجاد شده ، این فشارها توسط کف پا خنثی و تعدیل نشود و به ساختارو مفاصل فوقانی (از جمله مفصل زانو ،ران و مهره های کمری ) فشار بیشتری وارد شود .

 

(قوس های کف پا و ساختارپاشنه نقش بسزایی در تعدیل نیروها در حین راه رفتن دارند.)

وارد آمدن فشارمضاعف به ران و مفصل لگن، باعث کندی جریان خون شده و باعث تورم پاها می شود .این موضوع نیز، توزیع فشار در کف را ، بغیر از علل ذکرشده ،بیشتر دچار اختلال می کند .

بنابراین انجام مراقبت های کف پا در دوران بارداری می تواند بروز صدمات جدی در دوران بارداری را مرتفع کند و عوارض دائمی ایمبالانس های ساختاری در دوران بارداری را در دوران بعد ازبارداری را از بین ببرد .

 

 

ما در موسسه ارتوز و پروتز سلیمانی با تیکه بر دانش مختصصین  عرصه فوت (بیمارهای کف پا ) و با استفاده از بروزترین امکانات در زمینه معاینه و درمان بدشکلی های کف پا ،این امکان فراهم شده است معاینه ارزیابی دقیق و کاملی از کف پای بیماران و مراجعین انجام شود و بر اساس این معاینات و اندازه گیری ها ، کفش و کفی و صندل های کاملا اختصاصی و درمانی برای مراجعین ارائه گردد.

 

 

 

 


پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com