همرتو(Hammer TOE) یا انگشت چکشی چیست و چه راهکارهای درمانی دارد ؟
  • صفحه اصلی
  • تازه ها
  • همرتو(Hammer TOE) یا انگشت چکشی چیست و چه راهکارهای درمانی دارد ؟

همرتو(Hammer TOE) یا انگشت چکشی چیست و چه راهکارهای درمانی دارد ؟

همرتو(Hammer TOE) یا انگشت چکشی یک دفورمییتی شایع در مفصل pip  انکشتان پا می باشد که غالبا در انگشت دوم ، سوم و حتی گاها انگشت چهارم بروز می کند .

کسانیکه دفورمیتی همرتو(Hammer TOE) یا انگشت چکشی را دارند به هنگام استفاده از کفش ، به دلیل تماس مفصل pip انگشتنشان با سقف کفش ، دچار درد و ناراحتی می شوند و به تدریج روی مفصل pip انگشت ، پبنه ایجاد می شود .

کسانیکه دچار همرتو یا انگشت چکشی می شوند اصولا در انتخاب کفش دچار مشکل هستند و نمی توانند کفش های معمولی بپوشند .

اقدامات درمانی برای همرتو(Hammer TOE) یا انگشت چکشی ، عمدتا در حوزه درمان های ارتوزی قرار میگیرد . درمان های ارتوزی برای همرتو شامل کفش های ارتوپدی و اسپیلنت های مخصوص می باشد .

ما در موسسه ارتوپدی فنی سلیمانی اقدامات درمانی ویژه ای برای این بیماران انجام می دهیم .

کفش ارتوپدی مخصوصی که برای مراجعین با مشکل همرتو ارائه می شود ، در قسمت پنجه(TOE BOX)، دارای فضای بیشتری بوده ، بطوری که مفاصل انگشتان با سقف کفش و دیواره های کفش تماسی نداشته ، لذا راحتی زیادی را فراهم می کند .

همچنین در کفش طبی مخصوص برای افرادی با مشکل همرتو ، آستر کفش از یک جنس بسیار نرم می باشد ، که سازگاری زیادی با انگشتان دارد .

در مرکز ارتوپدی فنی سلیمانی ارتوزمخصوصی جهت بهبود الایمنت انگشتان ساخته می شود . این ارتوز باعث صاف شدن خمیدگی مفصل pip انگشتان می شود .

ارتوز مخصوص همرتو که برای مواردی که انگشت دوم درگیر باشد ، استفاده می شود:

 ارتوز مخصوص همرتو برای مواردی که بیشتر از یک انگشت درگیر باشد :پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com