کتانی طبی مردانه

کتانی طبی مردانه

سرفصل های این مقاله:

  • کتانی طبی  
  • تفاوت کتانی طبی با نوع معمولی
  • نکات مورد توجه در خرید کتانی طبی مردانه
  • قیمت کتانی طبی

 

کتانی طبی

می توان گفت تنها ۲۰ درصد از افراد به مشکلات و اختلالات مربوط به پا دچار نیستند. در این افراد پاها شکل و ظاهری طبیعی داشته و نیاز به هیچ محافظتی ندارد. استفاده از کفش مناسب در اصلاح حالت بدن و بهبود حرکت فرد کمک کننده است. امروزه انواع کفش و کتانی طبی مردانه در بازار در جنس ها و شکل های مختلف موجود است. کفش طبی تنها مختص به افراد سالخورده و مسن نیست. بلکه هر فردی با توجه به شکل یا شرایط خاص خود می تواند از کفش طبی مناسب استفاده نماید. اگر پای شما شرایط خوبی ندارد و یا اینکه عملکرد مکانیکی پا و یا مچ پای شما مناسب نیست، استفاده از این کفش ها توصیه می ‌شود.

 کفش های طبی دارای کفی متحرک بوده و در هنگام استفاده از انواع کفش می ‌توان از آن ها استفاده نمود. به طور کلی کفی طبی با توجه به شرایط پای شما ساخته می‌ شود. استفاده از کفش و کتانی طبی به شما کمک می کند تا در حین راه رفتن احساس راحتی داشته باشید.

 

کتانی طبی مردانه - ادونس کلینیک

 

 تفاوت کتانی طبی با نوع معمولی

به طور کلی کتانی طبی مردانه با نوع معمولی آن دارای تفاوت ‌های زیادی است که در ادامه به بررسی چند مورد از آن ها می پردازیم:

 تنوع در سایز و پهنای کفش طبی

شرایط و مشکلات پا در همه افراد یکسان نیست. به همین دلیل انواع متفاوتی از کفش طبی در بازار موجود است. هر فرد با توجه به سایز پای خود و مشکل خود می ‌تواند به انتخاب کفش بپردازد. بنابراین در رابطه با پهنی و سایز کفش طبی هیچ نوع محدودیتی وجود ندارد.

 فضای عمودی بیشتر کتانی های طبی

 افرادی که دچار مشکلاتی مثل انگشتان چکشی هستند به کفشی نیاز دارند که دارای فضای عمودی بیشتری باشد. این کفش ها به این افراد اجازه می دهند تا به راحتی حرکت کرده و به فعالیت بپردازند.

 متناسب بودن کتانی و کفش ها با پای فرد

 کفش و کتانی طبی با توجه به مشکلات فرد ساخته می شوند. در نتیجه فضای کافی برای پای آن ها فراهم شده و از ساییده شدن قسمت های مختلف پا به کفش ممانعت بعمل می آید.

 محافظت از پاشنه پا

 ساختار کفش های طبی منحصر به فرد بوده و سبب می ‌شود تا از پاشنه پا به خوبی محافظت شود. هم چنین در حین راه رفتن نیز در حالت مناسبی قرار داشته باشد.

 جنس پاشنه کفش

 پاشنه کفش طبی عموما سفت بوده و از جنس اتیلین وینیل استات می باشد. این پاشنه پا را به سمت بالا هدایت نموده و سبب می شود تا فشار کمتری به پا وارد شود.

 

کتانی طبی مردانه - ادونس کلینیک

 

 نکات مورد توجه در خرید کتانی طبی مردانه

 برای خرید کتانی طبی مردانه باید به نکاتی توجه نمود از جمله:

 استحکام کتانی یا کفش

 مهم ترین و بدیهی ترین موضوع در هنگام خرید کفش کتانی طبی مردانه استحکام آن می باشد. کتانی مورد نظر باید به راحتی نیروی وارده به پا را چه در حالت حرکت و چه در هنگام دویدن تقسیم کرده تا پا اذیت نشود. 

اندازه کتانی

انتخاب سایز مناسب کتانی یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید می باشد. اگر چنانچه کفش و کتانی خریداری شده تنگ باشد، علاوه بر عدم خون رسانی صحیح سبب ایجاد فشار بیشتر بر پاها می شود. اگر هم اندازه آن بیش از حد بزرگ یا اصطلاحا گشاد باشد، در طولانی مدت سبب ساییدگی در قسمت ‌های مختلف پا می گردد. بنابراین انتخاب کفش مناسب از گزینه‌ های مهم در خرید می باشد.

 پنجه کفش

فضای جلوی کتانی یا کفش نیز در هنگام انتخاب کتانی طبی مردانه بسیار مورد اهمیت می باشد. به عبارتی کتانی طبی مثل اندازه کلی کفش باید متناسب باشد. نه بیش از حد تنگ باشد نه بیش از حد گشاد. به طور استاندارد پنجه کفش باید طوری طراحی شود که یک سانتی‌ متر از انگشت شصت تا جلوی کتانی فاصله وجود داشته باشد.

 یقه و زبانه

به قسمت زیر بند کفش زبانه کفش گفته می ‌شود. همچنین به قسمتی از پوشش بیرونی کتانی یا کفش که دور تا دور مچ را احاطه می‌ کند یقه کفش گفته می ‌شود. زبانه و یقه باید حاوی پدهای لطیف یا بالشتک های نرم بوده تا از وارد شدن فشار اضافی به پا ممانعت به عمل آورد.

 پاشنه کفش

 اندازه پاشنه از دیگر فاکتورهایی است که در هنگام خرید کتانی طبی مردانه و نیز زنانه از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار می ‌باشد. استانداردترین کفش ها دارای پاشنه هایی به اندازه 1.5 تا ۴ سانتی متر هستند. کفش های فاقد پاشنه یا دارای پاشنه های خیلی بزرگ سبب ایجاد صدمه در پا می شوند.

 

کتانی طبی مردانه - ادونس کلینیک

 

 قیمت کتانی طبی

قیمت کتانی و کفش های طبی مردانه بسیار متفاوت و متنوع می باشند. زیرا این کتانی ها در جنس ها، کیفیت و دوام متفاوت در بازار موجود هستند. اما مسئله ‌ای که در خرید آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، متناسب بودن سایز آن با پای فرد و داشتن رویه قابل تنفس می باشد. زیرا در غیر این صورت تعریق پا و به دنبال آن رشد قارچ و باکتری را به همراه خواهد داشت.

سوالات متداول

در کفش های طبی از چه نوع کفی استفاده می شود؟

 کفش های طبی دارای کفی متحرک بوده و در هنگام استفاده از انواع کفش می ‌توان از آن ها استفاده نمود. به طور کلی کفی طبی با توجه به شرایط پای شما ساخته می‌ شود. استفاده از کفش و کتانی طبی به شما کمک می کند تا در حین راه رفتن احساس راحتی داشته باشید.

آیا کفی طبی از پاشنه پا محافظت می کند؟

 ساختار کفش های طبی منحصر به فرد بوده و سبب می ‌شود تا از پاشنه پا به خوبی محافظت شود. هم چنین در حین راه رفتن نیز در حالت مناسبی قرار داشته باشد.پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com