کفش طبی برای کودکان (تضمین سلامت پا)
  • صفحه اصلی
  • تازه ها
  • کفش طبی برای کودکان (تضمین سلامت پا)

کفش طبی برای کودکان (تضمین سلامت پا)

کفش طبی برای کودکان، و تهیه ی آن تضمینی برای سلامت پای کودکان ما می باشد.همانطور که کفش طبی زنانه برای مادران مناسب است، طراحی و ساخت کفش طبی برای کودکان توسط افرادی متخصص، با تجربه و آگاه به علم بیومکانیک پا در کلینیک های مجهز پا، انجام می شود. مواد به کار رفته در کفش طبی برای کودکان از مرغوب ترین مواد، از نظر کیفیت می باشد. با توجه به فعالیت زیاد کودکان و با درنظر گرفتن اهمیت شرایط رشد جسمانی آنها در سالهای اولیه زندگیشان، بر آن شدیم تا با ارائه راهکارهایی در حوزه انتخاب و لزوم استفاده از کفش های طبی مخصوص کودکان، مقاله ای در این زمینه برای شما عزیزان درنظر بگیریم.

ما در گروه متخصصین ارتوز و پروتز سلیمانی اهتمام تام داشته ایم تا با برخورداری از کادری مجرب و حرفه ای و با بهره گیری از دستگاه های مدرن و پیشرفته در خدمت شما عزیزان باشیم. کفش طبی برای کودکان، به دلیل اهمیت پا در ساختار بدن انسان به عنوان اساسی ترین رکن بدن، همیشه و همواره مورد توجه اکثر والدین بوده است. شکل گیری پا در زمان کودکی صورت می گیرد، زیرا در هنگام تولد هنوز استخوان های پا شکل نگرفته اند و پا بسیار نرم و انعطاف پذیر است. در این مرحله قسمت های مختلف پا می تواند بر اثر فشارهای محیطی، در صورت عدم توجه لازم و محافظت کافی دچار آسیب های جدی شوند.

 

ادونس کلینیک - کفش طبی برای کودکان

لزوم استفاده از کفش طبی برای کودکان

کفش طبی برای کودکان ، در مراحل اولیه ی رشد نوزاد، الزام آور نیست، ولی پس از مدتی که کودک شروع به راه رفتن کرد، بایستی در انتخاب کفش مناسب برای کودک، حساسیت و دقت فراوانی به خرج داد. همه ی ما می دانیم که قوس میانی کف پا، تا حدود 8 ماهگی کودک اصولا پدید نمی آید و پاشنه پا هنوز به رشد کافی نرسیده است و بیشتر حجم پا از گوشت، غضروف و چربی تشکیل شده است، تا استخوان.

استخوان ها از 10 ماهگی به بعد سخت می شوند و تا 2 سالگی قوس میانی پا و برآمدگیهای پا ظاهر می شوند. همچنین در همین سن است که پاشنه ی پا به قوام کافی و رشد وافی می رسد. کفش طبی برای کودکان و تهیه ی آن به نوعی حمایت از پا در مقابل فشارها و عوامل ناگهانی محیطی است. بیشتر ناهنجاریهای پا از جمله: بدشکلی پا، تغییر شکل پنجه های پا و ناهنجاریهای پاشنه پا به دلیل عدم مراقبت از پا در سنین کودکی و عدم استفاده از کفش مناسب برای نوزادان و کودکان، به دلیل نا آگاهی والدین می باشد. کفش طبی برای کودکان، و انتخاب آن به جز در مواردی که با مراجعه به کلینیکها با تهیه ی اسکن ساخته می شوند، شایان توجه بسیاری است.

والدین در انتخاب کفش طبی برای کودکان بایستی به برخی نکات توجه داشته باشند. در هنگام انتخاب کفش طبی برای کودکان، حتما به سن نوزاد توجه داشته باشیم. در سنین تا 10 ماهگی بایستی به طور جدی از پوشاندن کفش های نامناسب و تنگ برای کودکان اجتناب کرد. در این سن چون نوزادان هنوز راه نمی روند طبیعتا هیچ فشاری روی پاهای آن ها نیست، پس نیازی به کفش ندارند.

 

ادونس کلینیک ارائه دهنده انواع کفش طبی برای کودکان

کفش نامناسب برای کودکان

برخی از والدین به دلیل نا آگاهی از ساختار مورفولوزیکی پا در سنین پایین، با پوشاندن کفشهای خیلی تنگ، قدرت مانور پای نوزاد را می گیرند و یا کفشهایی را انتخاب می کنند که خیلی خشک هستند، که به الگوی برهنه بودن پای نوزاد که تا 10 ماهگی بایستی کاملا آزاد و رها باشند، خدشه وارد کرده و باعث بروز بسیاری از ناهنجاریهای پا از جمله بدشکلی و ناهنجاریهای کف پا و حتی در برخی موارد باعث بروز بد شکلیهای ستون فقرات می شود. انتخاب کفش نا مناسب در سنین پایین و عدم استفاده از کفش طبی مناسب برای کودکان، در آینده باعث بسیاری از بیماریها مانند پادرد، کمر درد و سردرهای عمیق می گردد و گاها علت درد کف پا است.

کفش طبی برای کودکان، به دلیل انرژیک بودن بچه ها و جست وخیزهای فراوان کودکان، احتمال بیشتر ضربات وارده و وارد آمدن فشارهای بیشتر به پاشنه پا در هنگام پرش ها، بایستی جدا مد نظر والدین قرار گیرد تا با انتخاب کفش طبی مناسب بتوان قدرت جذب ودفع فشارهای وارده به پا را افزایش داد. کفش طبی برای کودکان، از ساده ترین راه ها برای کاهش میلیون ها مراجعه برای انواع دردهای ناشی از بیماری های پا می باشد. کفش طبی برای کودکان، می تواند این اجازه را به پای کودک ما بدهد تا انگشتانش در پنجه ی پا، آزادانه بچرخند و از هیچ سویی تحت فشار نباشند. کفش طبی برای کودکان، این امکان را به پای کودکان ما می دهد تا پاهایشان به اندازه ی جست وخیزهایشان، انعطاف پذیر و نرم باشند و در هنگام فعالیتهای زیاد، پاها بتوانند درون آن نفس بکشند و عرق نکنند.  

 

انواع کقش طبی کودکان در ادونس کلینیک

کفش طبی برای کودکان، از 4 بخش تشکیل شده است:قسمتهای مختلف کفش طبی کودکان

1- تخت کفش یا قالب کف کفش:

برای ساختن کفی کفش های طبی برای کودکان معمولا از مواد بسیار نرم و انعطاف پذیری مانند ژل های اسفنجی و مواد " ای وی آ " استفاده می شود. بر روی سطح کف کفش، از کفی های قابل جابجایی استفاده می شود که معمولا دارای پوشش های ضد باکتریایی هستند و در اغلب موارد برای جذب عرق پا، جاذب الرطوبه نیز هستند. بهترین حسن وجود کفی ها، قابلیت جابجایی کفی های کفش است که می توان به راحتی آن ها را با کفی های دیگر تعویض و جابجا نمود.

2- جعبه پنجه:

قسمت جلوی کفش است که در کفش طبی برای کودکان حتما بایستی بین نوک پنجه ی کودک و نوک جعبه ی پنجه حدود یک سانتیمتر فاصله وجود داشته باشد تا پنجه ها تحت فشار نباشند و همچنین ناخن ها آسیب نبینند.

3- رویه ی کفش:

رویه ی کفش طبی برای کودکان، به دلیل تحرک زیاد بچه ها لزوما باید نرم، سبک و راحت باشد و همچنین قابلیت تبادل تنفسی و حرارتی داشته باشد. بهترین گزینه ای که می تواند برای رویه کفش طبی کودکان مناسب باشد، رویه های چرم و همچنین کتانی باشد، که هم سبک هستند و هم اینکه محکم و قابل انعطاف هستند.

4- کفی کفش:

این قسمت باعث افزایش راحتی کف پا و ساپورت قوس کف پا می شود.

5- نگهدارنده ی پاشنه:

قسمت پشتی کفش می باشد که وظیفه آن محافظت از ناحیه پاشنه و قوزک می باشد.

 

روش های تهیه کفش طبی برای کودکان در ادونس کلینیک

کفش طبی برای کودکان و روش های تهیه ی آن

ساخت کفش طبی برای کودکان، شامل مراحل مختلفی است که تمام این مراحل، بایستی زیر نظر افراد متخصص و آگاه به خصوصیات پای کودکان صورت گیرد. مراحل ساخت کفش طبی برای کودکان تفاوت اساسی با کفش های معمولی دارد و تمام مراحل اسکن، تفسیر اسکن، طراحی، ساخت قالب و سفارش ساخت کفش طبی، زیر نظر مستقیم متخصصین پا صورت می گیرد.

1- ساخت کفش طبی برای کودکان، ابتدا با گرفتن یک اسکن از کف پای کودک، توسط پا پزشکان ارتوپد، شروع می شود. در این اسکن ها، تصاویر بسیار دقیقی از نقاط قرار گیری قوس ها و برآمدگی ها تهیه میشود و طول و عرض دقیق کف پا با دقتی در حد میکرون اندازه گیری می شود و برای تفسیر در اختیار متخصصین پا قرار داده می شود تا با استفاده از تکنیک های شبیه سازی، کفش طبی برای کودکان، طراحی و ساخته شود.

2- بر اساس اطلاعات دریافتی از نرم افزارها و قالب کامپیوتری پا، با کیفیت ترین کفش طبی برای کودکان طراحی و سپس با استفاده از دستگاه های برش لیزری با دقت بسیار بالایی بر روی چوب یا مواد فایبر گلاس حکاکی شده و قطعه سازی می شود. پس از قطعه سازی، ابتدا زیره ی کفش از مواد سبک و در عین حال مستحکمی مانند (ای وی آ) یا ژل اسفنجی ساخته می شود و پس از آن رویه ی کفش بر روی قالب کف کفش چسبانده یا دوخته می شود. 3- در آخرین مرحله، کفش طبی ساخته شده پرداخت نهایی شده و تست می شود و پس از بسته بندی، برای استفاده، در اختیار کودک قرار می گیرد.

 

نمونه ای از کفش طبی برای کودکان در ادونس کلینیک

سخن پایانی

کفش طبی برای کودکان، و تهیه ی آن تضمینی برای سلامت پای کودکان ما می باشد. طراحی و ساخت آن توسط افرادی متخصص، با تجربه و آگاه به علم بیومکانیک پا در کلینیک های مجهز پا، انجام می شود. مواد به کار رفته در کفش طبی برای کودکان از مرغوبترین مواد، از نظر کیفیت می باشد. مرکز تخصصی ارتوز و پروتز سلیمانی با تجربه ای مفید چندین ساله خدمات متمایزی مانند اسکن کف پا، کفی های اورتوپدی و کفش های طبی اطفال  و کفش طبی زنانه برای شما کاربران عزیز درنظر گرفته است. محصولات قابل ارائه ماند کفش اطفال و کفش مخصوص دیابت و یا صندل های اورتوپدی را میتوان ذکر کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در این مرکز در تماس باشید و محصولات و خدمات مورد نیاز خود را مطالبه نمائید. کلینک ادونس


پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com