علت درد کف پا در دوران بارداری
  • صفحه اصلی
  • تازه ها
  • علت درد کف پا در دوران بارداری

علت درد کف پا در دوران بارداری

علت درد کف پا در دوران بارداری و راه های پیشگیری و درمان

دوران بارداری فراز و نشیب های بسیار زیادی دارد و با مشکلات زیادی همراه می باشد. درد کف پا در دوران بارداری یکی از مشکلات شایع بانوان است و همواره آنها به دنبال پیدا کردن علت درد کف پا در دوران بارداری خود هستند. علت درد کف پا در دوران بارداری بسیار متنوع است و از درمان های متنوعی برای آن استفاده می شود.

 

پیشگیری از درد کف پا در دوران بارداری

همانطور که گفته شد علت درد کف پا در دوران بارداری اضافه وزن است، اما می توان با استفاده از راه های درست از درد کف پا جلوگیری کرد. برای پیشگیری از درد، تورم و گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری باید چند مرحله ساده را رعایت کرد. این مراحل شامل:

  • فردی که باردار است بهتر است از ایستادن طولانی مدت جلوگیری کند، چرا که ایستادن طولانی مدت باعث تورم پا می شود و باعث ایجاد درد در عضلات کف پا خواهد شد.
  • بانوان عزیز باید توجه کنند که در طی دوران بارداری بهتر است بعضی از تمرینات ورزشی ساده را انجام دهند و از حرکات کششی استفاده کنند.
  • پیاده روی یکی از درمان های ضروری و عالی برای افراد باردار است. بهتر است روزانه ساعتی را طبق نظر پزشک خود پیاده روی کنید.
  • از انجام فعالیت هایی که باعث خسته شدن شما می شود اجتناب کنید و سعی کنید در زمان انجام کارها چند دقیقه استراحت کنید.
  • دوش آب گرم می تواند کمک زیادی به بدن کند و از انقباضات عضلانی جلوگیری کند.
  • روزانه حتما میزان زیادی آب بنوشید.

 

درد کف پا در بارداری نشانه چیست-ادونس کلینیک

 

برخی از راه حل های درمان درد کف پا در بارداری

علت درد کف پا در دوران بارداری اضافه وزن و فشارهای اضافی وارد شده بر روی کف پا می باشد. راه های درمانی زیادی برای درمان درد کف پا در دروران بارداری وجود دارد که رعایت همه این موارد در بهبود و کاهش درد کمک زیادی به فرد می کند.

- در مرحله اول فرد باید کفشی مناسب برای دوران بارداری خود انتخاب کند. علت درد کف پا در دوران بارداری می تواند انتخاب کفش نامناسب باشد. در این دوران بانوان باید کفشی بدون پاشنه بپوشند و از کفی مناسب برای کفش خود استفاده کنند. کفی مناسب تعادل فرد را در زمان راه رفتن حفظ می کند و از هر گونه درد در قسمت کف و پاشنه پا جلوگیری می کند و احساس خوبی به فرد می دهد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی دلیل درد سینه کف پا به سایت دکتر بهنام سلیمانی مراجعه کنید

 

- در مرحله بعدی بانوان عزیز نباید پا برهنه در منزل راه بروند. از آنجاییکه راه رفتن بدون کفش یا دمپایی فشار وارد شده بر روی پاشنه و کف پا را افزایش می دهد، به همین خاطر توصیه می شود که در منزل از یک جفت دمپایی برای راه رفتن استفاده شود. علت درد کف پا در دوران بارداری بحاطر فشار است و با کمک دمایی می توانید فشار وارد شده بر کف پا را کاهش داد.

 

برای اطلاعات بیشتر راجع به علت درد کف پا کلیک کنید

 

- بهترین راهی که در درمان درد کف پا به شما کمک می کند این است که در زمان نشستن درست بشینید و از یک چهارپایه استفاده کنید. استفاده از چهارپایه به شما کمک می کند تا خون بهتر در پا به گردش در آید و احساس بسیار خوشایندنی از حالت خود داشته باشید.

- گاهی اوقات پزشکان توصیه می کنند که فرد باردار از یک بطری برای کاهش در پای خود استفاده کنند. منظور این است که یک بطری را پر از یخ کنید و در زیر پای خود قرار دهید. به مدت چند دقیقه پای خود را بر روی بطری پر از یخ ماساژ دهید و گردش خون را در کف پا افزایش دهید. این عملکرد درد موجود در قسمت کف پا را کاهش می دهد و از آن جلوگیری می کند.

 

علت درد کف پا در بارداری-ادونس کلینیک

 


بیشتر بدانیم از : 5 نکته که باید در مورد علت درد کف پا در کودکان


 

حرف آخر

با وجود همه دلایلی که ذکر شد، درد کف پا چندان بیماری جدی نیست و شما می توانید با آن کنار بیایید. خوشبختانه، درمان های خانگی مانند گذاشتن یخ در این ناحیه و استراحت، در اغلب موارد کارساز است و علائم را تا حدود زیادی تسکین می دهد. همچنین پوشیدن کفش مناسب با کفی استاندارد یا تکیه گاه هایی که قوس مناسب دارند و شوک های وارد شده به پا را جذب می کنند، از بروز مشکلات آینده از عوامل به وجود آورنده علت درد کف پا و انگشتان جلوگیری کرده و یا به حداقل می رساند.

همانطور که گفته شد در دوران بارداری تغییرات بسیار زیادی در بدن روی می دهد که یکی از آنها درد کف پا است. علت درد کف پا در دوران بارداری بخاطر افزایش وزن و ... است. به همین خاطر باید از ایستادن طولانی مدت اجتناب کرد و از کفش مناسب با کفی خوب در این دوران استفاده کرد.

 
 پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید
آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com