علت درد کف پا در سالمندان

علت درد کف پا در سالمندان

عوامل ایجاد کننده و علت درد کف پا در سالمندان

با گذر زمان بر سن افراد، تغییرات جسمی نمود بیشتری پیدا می کنند و از سنی به بعد این تغییرات شامل فرسودگی و تحلیل رفتن است و درد های جسمی افزایش پیدا می کنند، بعضی از درد ها و بیماری ها مربوط به یک سن و دوره خاص در زندگی افراد است از جمله این درد ها ، درد کف پا در سالمندان است. از اولین عضوهای بدن که در دوران میانسالی و سالمندی سر یعتر دچار آسیب می شود پا، است.

پیشگیری ها برای جلوگیری و بررسی علت درد کف پا در سالمندان

یکی از پیشگیری های لازم پوشیدن کفشی با پاشنه مناسب و ارگونومی تعریف شده است مخصوصا زمان هایی که روی سطوح نا هموار و سخت قدم می گذارند. همچنین درد کف پا در سالمندان می تواند ناشی از اضافه وزن باشد و درچنین شرایطی، این پا است که تاثیر مستقیم دیده و تدریجا دچار فرسایش می شود. به خصوص برای افراد مسنی که سکون و بی تحرکی را ترجیح می دهند، این موضوع می تواند به مراتب بدتر باشد. درد کف پا در سالمندان با گرفتگی و سفت و خشک شدن و سردی یا گرمی زیاد پا شروع می شود و این درد ها فقط در کف پا ایجاد نمی شوند بلکه هر ناحیه خاص درد و علت متفاوتی دارد.

 


بیشتر بدانیم از : علت درد کف پا در دوران بارداری


 

ادونس کلینیک  - مستیل مربوط به علت درد کف پا در سالمندان

 

سایر بیماری های ایجاد کننده وعلت درد کف پا در سالمندان

از دیگر بیماری های ایجاد کننده درد در کف پای سالمندان دیابت است. ابتلا به این بیماری در در سنین مختلف دیده می شود. و در میان سالمندان نیز رایج است و علائم آن سردی پا، خواب رفتن پا و... در قسمت پا و کف پا دیده می شود که معمولا با یک آزمایش خون ساده مشخص می شود و با کنترل کردن قابل رفع است.

همچنین گردش خون ضعیف می تواند باعث بروز علائمب همچون بی حسی در پا، سردی پوست پا ، دیر خوب شدن زخم در پا، ریزش مو در پاها و ... شود . ضعف در گردش خون خود می تواند از دیابت، چاقی، لخته های خون و... نتیجه شود. حتی داغ شدن کف پا ممکن از اختلال در گردش خون باشد و انتقال اکسیژن به خوبی انجام نشود و پا ملتهب شود. سوزش و گز گز کردن در کف پا ممکن است از عفونت های مختلفی که در کف پا ایجاد می شوند به وجود آید.  

 


بیشتر بدانیم از : 5 نکته که باید در مورد علت درد کف پا در کودکان


 

ادونس کلینیک، علت درد کف پا در سالمندان

سخن آخر

ازسنین  40 تا 60 سالگی درد پا رایج تر است ولی با این حال نمی توان گفت که تمام سالمندان دچار درد پا می شوند، کسانی که کفش مناسب به پا می کنند و گاهی اوقات ورزش هایی مخصوص پا را انجام می دهند احتمال کمتری وجود دارد تا به درد کف پا در سالمندی دچار شوند. سالمندان باید کفشی که  پاشنه 2 سانتیمتر و پهن دارد به پا کنند و جلوی آن باید باز باشد تا از فشرده شدن انگشتان پا و له شدنشان جلوگیری شود.

از موارد شروع درمان علت درد کف پا در سالمندان، پوشیدن کفی طبی است که آنرا پزشک مربوطه تجویز می کند، می توان به تشویق به کاهش وزن ، تمرینات کششی ، سرد و گرم کردن پاها و...اشاره کرد. کلیه این موارد در صورتی است که درد خفیف و جزئی باشد اگر درد شدت بیشتری داشته باشد به پزشک متخصص باید رجوع شود. تا با استفاده از مکمل های کلسیمی و ویتامین دی که باعث کاهش درد در کف پا در سالمندان می شود و استخوان ها و مفاصل را سلامت نگه میدارد، بهره مند گردید.

 


پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

با ما در تماس باشید

آدرس

تهران-خیابان قائم مقام فراهانی ، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ،نبش کوچه چهارم،ساختمان پزشکان 179 ،پلاک 145، طبقه همکف ،واحد1

تلفن

۰۲۱-۸۸۵۴۴۰۰۹

ایمیل

Soleymani_Behnam@yahoo.com